14.09.17

Spoločnosť EEI tvrdí, že splnila všetky zmluvné záväzky

foto: Veronika Janušková

V posledný augustový deň uplynul termín, ktorý magistrát stanovil parkovacej spoločnosti EEI, aby splnila záväzky, ktoré jej vyplývajú z nájomnej zmluvy. Počet naozaj novovybudovaných parkovacích miest, ktoré sú uvedené v zmluve, však zďaleka nezodpovedá číslu uvedenému v harmonograme prijatom mestským zastupiteľstvom.

V spomínanom dokumente sa EEI zaviazala, že v zóne spoplatneného parkovania vybuduje 728 nových parkovacích miest. Pri otázkach o presnom počte naozaj postavených miest parkovacia spoločnosť odpovedá tak, že postupuje podľa harmonogramu a mesto je informované. Ako už viackrát magistrát i EEI priznali, stavebné konanie na stovky parkovacích miest zdržujú námietky Košičanov, ktorým sa nepáči, že ich chcú stavať takmer výlučne na zeleni. Celkovo by mohlo byť doteraz postavených do štyroch stoviek nových parkovacích miest.

Na Bajzovej ulici postavila spoločnosť EEI nové parkovisko až koncom augusta. foto: Veronika Janušková
Na Bajzovej ulici postavila spoločnosť EEI nové parkovisko až koncom augusta. foto: Veronika Janušková

Vyhýbavé odpovede 

Po uplynutí termínu sme sa obrátili na mesto aj na parkovaciu spoločnosť s otázkou, či už sú splnené záväzky vyplývajúce zo zmluvy a aký bude ďalší postup. „Spoločnosť EEI splnila všetky zmluvné záväzky, o priebehu výstavby aj o celkovom počte novovybudovaných parkovacích miest bude informovať mesto Košice a následne aj verejnosť,“ reagovala firma prostredníctvom svojej mediálnej zástupkyne Lucie Chovanovej.

Podobnej odpovede sme sa dočkali aj z magistrátu. „Parkovacia spoločnosť mestu Košice predloží analýzu aktuálneho stavu implementácie parkovacieho systému a po jej vyhodnotení budeme informovať verejnosť o ďalšom postupe,“ napísala nám hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.  

Riešili problém s elektrinou

Súčasťou zmluvy s mestom bolo aj nainštalovanie 85 rozpoznávacích a dohľadových kamier. Podľa zatiaľ posledných konkrétnych informácií bolo do začiatku leta namontovaných niečo cez 40 prístrojov. Firma sa obávala, aby ich vandali nezničili a problém bol aj so spôsobom ich napojenia na elektrickú sieť.

Koncom augusta sa nové kamery na uliciach obkolesujúcich najužšie centrum mesta naozaj objavili. Sú napríklad na Mäsiarskej, Továrenskej i Kováčskej ulici. Parkovacej spoločnosti sme sa preto opýtali, či už sú v zmysle harmonogramu nainštalované všetky a ako vyriešili problém s napojením na elektrinu. Na naše otázky však neodpovedali.

Nové kamery parkovacia firma dala namontovať na Továrenskej ulici.
Nové kamery parkovacia firma dala namontovať na Továrenskej ulici. foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: eei parkovanie

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím