Sprejovanie poslancovho auta riešia ako priestupok
Zničené auto staromestského poslanca Michala Djordjeviča (nezávislý) rieši polícia ako priestupok proti majetku. „V súčasnosti sa vykonáva objasňovanie skutku a zisťuje výška spôsobenej škody. Ak presiahne sumu 266 eur, bude vec odstúpená na ďalšiu realizáciu v trestnom konaní,“ informovala policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Poslancovi, ktorý je známy presadzovaním rezidentského parkovania v Starom Meste, tesne pred koncom roka niekto nasprejoval na kapotu a dvere jeho auta nápisy „Podporujem EEI“ a „EEI“. Djordjevič uviedol, že to, či sa ľuďom v nových zónach parkuje lepšie alebo horšie, majú vyjadriť pri voľbách, nie ničením majetku a zastrašovaním rodiny. Škodu vyčísliť nevedel a auto si vyčistil.
[article slug=”poslancovi-znicili-auto”][/article]Vandalizmus odmietli aj aktivisti Henrich Burdiga z iniciatívy Nezaplatím EEI ani cent – občianska neposlušnosť a Ladislav Lörinc zastupujúci platformu Nechcem platiť EEI za parkovanie pred blokom. Dôrazne sa dištancovali od nepriamych obvinení.
[ad][/ad]Odporúčané články
V obci Oľšovany v okrese Košice-okolie došlo v sobotu 25. apríla v popoludňajších hodinách k požiaru, ktorý poškodil rodinný dom. Podľa zistení hasičov bola príčinou vzniku plameňov manipulácia s otvoreným ohňom, ktorá sa vymkla spod kontroly.
Mesto Košice pristúpilo od pondelka 4. mája k dočasnej odstávke vybraných závorových parkovacích systémov. Dôvodom je prebiehajúca modernizácia infraštruktúry, ktorej hlavným cieľom je inštalácia nových výjazdových terminálov s podporou bezhotovostnej platby. Technické práce by mali byť ukončené do konca aktuálneho týždňa.
Novela zákona o meste Košice otvára priestor na diskusiu a spoluprácu mesta, poslancov a mestských častí (MČ). V reakcii na jej prijatie to pre TASR uviedol košický magistrát s tým, že legislatívnu úpravu berie na vedomie. Dodal, že mestské zastupiteľstvo má do jej účinnosti priestor reagovať na ňu.