21.05.19

Spúšť v Košiciach! Požiar zasiahol 14 áut

Foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

V utorok krátko po pol štvrtej ráno volali hasičov k požiaru áut na Sídlisku Ťahanovce. 

Na parkovisku na Maďarskej ulici úplne zhorelo sedem vozidiel, ďalších sedem požiar poškodil. Obyvateľov okolitých panelákov skoro ráno prebudili výbuchy a svetlo plameňov. 

„Zobudila som sa na výbuchy, myslela som si, že je to ohňostroj. Epicentrom bolo jedno auto, ktoré hasili najdlhšie. Je to hrozné,“ opísala jedna z obyvateliek. 

Riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Tomáš Berzetei informoval, že po príjazde hasičských jednotiek bolo v plameňoch prvých sedem áut. 

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Topil sa plast a sklo 

„Požiar bol v krátkom čase lokalizovaný a zlikvidovaný. Následne bolo zistené, že okrem požiarom priamo zasiahnutých siedmich vozidiel, došlo k poškodeniu ďalších siedmich. Mali roztopené plastové časti, poškodený lak, roztopené reflektory, spätné zrkadlá,“ uviedol Berzetei. 

Hasiči na miesto vyslali štyri vozidlá, spolu tam zasahovalo pätnásť príslušníkov HaZZ. K bezprostrednej blízkosti požiaru sa kvôli hustej zástavbe a zaparkovaným autám svojou technikou nedostali, zasiahnuť však podľa Berzeteia dokázali. 

„Aj keby sme sa dostali úplne blízko, myslím, že by to nedopadlo lepšie. V danej fáze horenia by to už nepomohlo. Možno by sme dokázali uchrániť viac vozidiel, ktoré stáli naokolo,“ dodal. 

Úmyselné zapálenie? 

Podľa hasičov bolo pravdepodobne jedno z áut s bratislavským evidenčným číslom zapálené úmyselne a od neho došlo k rozšíreniu požiaru na ďalšie vozidlá. Berzetei dodal, že z áut vytekali pohonné hmoty, ktoré sa pre sklon terénu dostali aj pod ďalšie autá na parkovisku, a tak došlo k ďalšiemu šíreniu požiaru. 

Okolnosti požiaru vyšetruje polícia, ktorá na mieste odobrala vzorky a zaistila stopy. Celková škoda odhadnutá majiteľmi je zhruba 120-tisíc eur. Hasiči si na podobný prípad nepamätajú. „Mali sme požiare áut, ale sedem úplne zhorených vozidiel na kope ešte nie,“ uviedol šéf hasičov.

reklamná správa

VVS reaguje na obvinenia z netransparentného výberu dodávateľov

Za 16 rokov vo VVS pri obstarávaní nebolo zistené žiadne protisúťažné konanie.

Zistite viac
  

Pozrieť si ho môžete TU


Foto: Veronika Janušková 

Hunyadiová
Zdieľať článok:

Vyštudovala mediálné štúdiá a žurnalistiku na Masarykovej univerzite v Brne. Dnes pôsobí ako redaktorka spravodajstva KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím