10.08.18

Staré pneumatiky už vezme každý zberný dvor v meste

foto: Veronika Janušková

Pneumatiky doteraz mohli Košičania okrem pneuservisov odovzdávať iba na jednom zbernom dvore v Šaci. Mestskí poslanci v júni schválili rozšírenie na všetky lokality.

Opotrebované pneumatiky od roku 2016 sa mohli podľa zákona o odpadoch zbierať iba na určených predajných miestach a v pneuservisoch. Po dohode s obcou sa mohol odber rozšíriť aj na zberný dvor, čo uskutočnil magistrát spolu so spoločnosťou KOSIT. Vybral sa však iba jeden zberný dvor v Šaci na Železiarenskej ulici.

reklamná správa

Zbytočné obmedzovanie

Debatu o rozšírení otvoril Jaroslav Polaček (nezávislý) s  poznámkou, že je to zbytočné obmedzovanie ľudí, ak musia odniesť pneumatiky iba do Šace. Tomáš Gáll (nezávislý) poukázal aj na fakt, že nie vždy sa dajú odovzdať iba v pneuservisoch.

„Niektorí si objednávajú pneumatiky cez internetové obchody. Tým pádom im ostávajú a nie každého napadne ísť do nejakého pneuservisu a doniesť tam pneumatiky, ak mu tam neprezúvali kolesá,“ komentoval Gáll dôvod, prečo by sa mal rozšíriť počet zberných dvorov. Poslanci mestského zastupiteľstva v júni schválili návrh na rozšírenie tejto služby na ďalšie štyri zberné dvory v Košiciach - na Jesenského, Popradskej, Magnezitárskej ulici a Pri bitúnku.

reklamná správa

Prví záujemcovia

S odberom pneumatík sa začalo tento týždeň od 7. augusta. „Pracovníci aktuálne neevidujú zvýšený záujem zo strany občanov mesta o odovzdávanie pneumatík na zberné dvory,“ uviedol Jozef Verbovský z oddelenia marketingu spoločnosti KOSIT. Na dvoch miestach sme boli osobne. Žiadneho záujemcu zatiaľ nemali na Jesenského ulici v Starom Meste, na Terase na Popradskej ulici však staré pneumatiky priniesli už dvaja ľudia. „Môžeme prijať iba štyri kusy,“ upozornil pracovník jedného zberného dvora.

Slabá informovanosť
Webová stránka spoločnosti KOSIT o možnosti priniesť pneumatiky na akýkoľvek zberný dvor neinformuje. Na hlavnej stránke má informáciu starú vyše štyri mesiace o ich uzatvorení počas veľkonočných sviatkov.

reklamná správa

Čítajte viac: kosice odpad

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím