15.09.19

Staromestské trhy spestrili Slávnosti vína

foto: Veronika Janušková

Remeselníci boli ešte začiatkom minulého storočia neodmysliteľnou súčasťou centra Košíc. V súčasnosti ich stretávame už len pri rôznych akciách, na ktorých predvádzajú svoje majstrovstvo košikári, rezbári či keramikári.

V rámci Staromestských trhov pri Dolnej bráne sme v piatok oslovili stolára Milana Krajňáka, ktorý vyrezáva z dreva nádherných anjelov.

reklamná správa

PRESTÍŽNA ADRESA NA BREHU JAZERA

Novostavba - Byty Bukovecká ponúka 52 bytov s ideálnymi výmerami a cenovou dostupnosťou.

Zistite viac

,,Mám lásku k drevu, pracujem predovšetkým s vŕbou. V júni 2014 som práve tu na Hlavnej ulici vyrezal sochu pre pápeža Františka, ktorá merala viac ako dva a pol metra. Ľudia si mohli sami skúsiť s dlátkom vyrezať stružlinku, ktorú si odložili na pamiatku,“ povedal umelec, ktorého dar sa dostal až do Vatikánu.

,,Bol to anjel podľa historickej predlohy, ale s tvárou ženy. Boli obavy, či ho môžu dať pápežovi, ale sám František bol prekvapený z jeho podoby i veľkosti,“ povedal Milan Krajňák.

Návštevníci sa mohli pokochať výrobkami rôznych remesiel, ale si ich i kúpiť, napríklad ručne tkané koberce, šperky či ozembuchy.

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím