18.05.18

Štvorylka dnes roztancuje Hlavnú

foto: Veronika Janušková

Mesto Košice sa dnes stane účastníkom už desiateho ročníka medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival. Na košickej Hlavnej ulici budú tancovať prevažne žiaci základných a stredných škôl štvorylku, rovnako ako aj v iných európskych mestách.

Vlani boli Košičania najlepší v Európe v počte tancujúcich. Svoj rekord z roku 2012 ale neprekonali. Vtedy tancovalo až 7 948 žiakov. Účastníci sa stretnú o 11.30, kedy bude spoločný nácvik. Ostrý štart bude presne na poludnie. 

reklamná správa

Košický účastnícky rekord vo štvorylke je z roku 2012.foto:veja
Košický účastnícky rekord vo štvorylke je z roku 2012. foto:veja
Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím