21.10.16

Súboj troch košických univerzít

Už v pondelok 24. októbra 2016 v The Face Club môžete byť svedkami veľkého finále vedomostnej súťaže Uni quiz medzi tromi košickými univerzitami. Súťažiť proti sebe budú študenti a učitelia Technickej univerzity v Košiciach (TUKE), Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ v Košiciach) a Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach (UVLF).

„Projekt Uni quiz vznikol koncom minulého semestra. Základ je, aby súťažiaci odchádzali s úsmevom, ak sa niečo nové dozvedia je to plus. Dôležité je, aby sa študenti medzi sebou spoznali, vytvárali si priateľstvá a spájali sa. Taktiež treba budovať vzťahy medzi študentmi a učiteľmi. Len tam je cesta k tomu, aby sa naplnil potenciál študentského mesta. Verím, že UNI QUIZ je na to vhodná príležitosť!“ uviedol organizátor podujatia Peter Mesarč z Technickej univerzity v Košiciach.

Do finále sa prebojovalo 15 tímov, ktoré budú odpovedať na 50 otázok. Všetkých súťažiacich čaká množstvo zábavy a cien.

„Bolo aj z čoho vyberať, dokopy 150 študentov a učiteľov v 26 tímoch ukázalo svoje vedomosti. Z každej univerzity postúpilo päť najlepších tímov. Víťaz však môže byť len jeden a jeho meno sa dozvieme už o pár dní. Veľké finále bude mať cveng, dôkazom toho je aj bohatá tombola a pre víťaza je pripravený takmer polmetrový „Putovný pohár rektorov“. Všetko vypukne o 19-tej hodine v pondelok 24.10.2016,“ zhodnotil Peter Mesarč.

(RED)
Foto: Veronika Janušková

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím