20.06.18

Taxík vpálil do zastávky na Sečovskej

Foto: Anka Jurčová

 AKTUALIZOVANÉ 

Vážna dopravná nehoda sa stala dnes krátko pred siedmou ráno na Sečovskej ceste. V smere od Lingova do centra vrazilo vozidlo taxislužby do zastávky autobusu.

Košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová nás informovala, že podľa predbežnej lekárskej správy v dôsledku náhlej zdravotnej indispozície zišiel 50-ročný vodič vozidla značky Citroën Jumpy z vozovky a narazil do autobusovej zastávky. „Na zastávke boli v tom čase dve ženy, jedna vo veku 47 a druhá 49 rokov. Obidve utrpeli zranenia, jedna ľahké, druhá ťažké,“ hovorí L. Ivanová.

reklamná správa

Auto ju pritlačilo o zastávku

Na miesto okamžite vyrazili policajti, hasiči aj lekárska záchranka. Jednu zo zranených žien auto zakliesnilo o zastávku, takže ju hasiči museli najprv vyslobodiť. Druhá ležala vedľa auta. Muž za volantom sa už nehýbal. Polícia pri dokumentovaní nehody musela počas rannej špičky odstaviť dopravu. V smere do centra sa okamžite začali vytvárať kolóny, ktoré siahali až po Lingov na začiatku Furče.

„Pri havárii zasahovali dve posádky rýchlej lekárskej pomoci a jedna posádka rýchlej zdravotníckej pomoci. Vodič auta s označením taxi nejavil známky života. Lekár sa ho pokúšal resuscitovať, ale už sa to nepodarilo. Ženy utrpeli mnohopočetné zranenia najmä v dolnej časti tela. Po prvotnom ošetrení boli odvezené v stabilizovanom stave na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura na Triede SNP,“ opísala nám zásah záchranárov ich hovorkyňa Ľubica Bajerovská. 

reklamná správa

Viac napovie pitva

Podľa informácií z prostredia taxislužieb dostal vodič, ktorý robil taxikára dlhé roky, počas jazdy pravdepodobne infarkt. To však musí potvrdiť až pitva. Taxislužba, v ktorej muž aktuálne pracoval, sa k prípadu nebude vyjadrovať. 

„Pri nehode vznikla celková škoda vo výške štyritisíc eur. Všetky okolnosti vrátane miery zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom policajného vyšetrovania,“ dodala L. Ivanová.

Krátko po desiatej havaroval na Sečovskej, ale v opačnom smere, opäť taxík. Skončil mimo cesty a zranila sa pri tom jedna žena. Vodič vyviazol bez zranení.

reklamná správa

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím