12.01.18

Teória a prax pod jednou strechou

foto: Veronika Janušková

Nové moderné pracovisko praktického vyučovania s ponukou tzv. beauty služieb slávnostne otvorila v piatok košická Stredná odborná škola (SOŠ) na Gemerskej ulici. 

Škola zrekonštruovala bývalé priestory školskej jedálne a kuchyne a vytvorila v nich nové prevádzky pre svojich študentov - budúcich kaderníkov, vizážistov či kozmetičky. Služby ponúka pracovisko od piatka širokej verejnosti.

Pred tým škola prevádzkovala kadernícky, kozmetický a vizážistický salón blízko centra v budove na Továrenskej ulici 3. Študenti tam praxovali takmer tri desaťročia. „Vzhľadom na to, že budova na Továrenskej taktiež potrebovala rekonštrukciu, zvážili sme z úsporných dôvodov, že by bolo lepšie skĺbiť teoretickú a praktickú výuku v jednej budove, čo sa aj podarilo,“ povedala riaditeľka SOŠ Ingrid Sedláková.  

Investícia za 235-tisíc eur 

Rekonštrukcia bývalej jedálne a kuchyne prebiehala v dvoch etapách počas dvoch kalendárnych rokov. Ako informoval Košický samosprávny kraj (KSK), ktorý je zriaďovateľom školy, stavebné úpravy si vyžiadali investície vo výške zhruba 235-tisíc eur. Hradené boli z kapitálových výdavkov z rozpočtu kraja.

Nové priestory sú svetlejšie a modernejšie, prevádzky sa nachádzajú na jednom podlaží a sú v blízkostí učební, kde prebieha teoretická výučba.„Sme veľmi radi, že sme mohli využiť túto možnosť a pripraviť pracoviská kvalitne vybavené, dá sa povedať už pracoviská tretieho tisícročia. Budú sa tu robiť všetky kadernícke úkony, kozmetické ošetrenie tváre, dekoltu a celého tela. Čo sa týka kaderníctva, ide o všetky úkony, ktoré sú bežné v kaderníctvach v Košiciach, samozrejme, za lepšie ceny,“ konštatovala Sedláková.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Na otvorení aj Trnka

Aktivitu školy s novým využitím priestorov v areáli školy ocenil na slávnostnom otvorení aj predseda KSK Rastislav Trnka. „Mojou snahou určite bude, aby sa čím viac škôl snažilo ísť takouto cestou a zvyšovalo kvalitu výučby a zároveň pomáhalo aj rôznym skupinám obyvateľstva pri znižovaní nákladov,“ uviedol.

SOŠ Gemerská ponúka žiakom študijné odbory kozmetik, kozmetička a vizážistka, kaderník - vizážista, odevný dizajn, obchod a podnikanie a učebný odbor kaderník. Po skončení tohto učebného odboru majú študenti možnosť pokračovať v nadstavbovom štúdiu v odbore vlasová kozmetika.

Čo bude s budovou na Továrenskej 3, je zatiaľ stále otvorené. „Rokuje sa aj s Divadlom Romathan, možno ešte s inými záujemcami, uvidíme, akým spôsobom sa bude objekt využívať. Ja nie som veľmi za predaj, čiže budem sa snažiť nájsť možnosti, aby tie priestory využívali inštitúcie, ktoré pôsobia pod VÚC, alebo združenia, ktoré s VÚC spolupracujú,“ povedal Trnka.

Foto: Veronika Janušková

(TASR, JH) 

Čítajte viac: skolstvo ksk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím