tip od čitateľa
23.01.18

Tesco na Hlavnej končí

foto: Veronika Janušková

Obchodný dom Tesco, ktorý dlhé roky fungoval na Hlavnej ulici v Košiciach, definitívne končí. V polovici apríla tam obslúžia posledných zákazníkov.

O tom, že spoločnosť Tesco Stores, ktorá prevádzkuje jeden z najrozšírenejších obchodných reťazcov na Slovensku, sa snaží zbaviť obchodného domu na košickej Hlavnej, sa hovorí celé mesiace. Dnes je to už definitívne.

Zjednodušujú podnikanie

Podľa informácií zo správy, ktorú nám z firmy poskytli, Tesco obchod v súčasnom obchodnom dome bude otvorený do 15. apríla 2018. Spoločnosť sa rozhodla predať budovu. Prijala ponuku developerskej spoločnosti MEDESPOL s.r.o. 

Ako sa v správe uvádza, spoločnosť hľadá už dlhšiu dobu alternatívne možnosti pre svoje obchodné domy na Slovensku, pretože sa usiluje o zjednodušenie svojho podnikania v rámci maloobchodu.

S prevádzkou v tomto obchodnom dome už firma Tesco nepočíta.
S prevádzkou v tomto obchodnom dome už firma Tesco nepočíta. foto: veja

Už sa nevrátia

Developerská spoločnosť MEDESPOL sídli v Prešove. Ako ubezpečujú z firmy Tesco Stores, vyše 50-ročnú budovu chce nový majiteľ zmodernizovať a vytvoriť z nej polyfunkčný objekt. Nový investor je podľa nich presvedčený, že komplexná prestavba celej budovy omladí a skrášli Košice ako metropolu východného Slovenska. Tesco v novom objekte neplánuje prevádzkovať v budúcnosti svoj obchod vzhľadom na dlhšie obdobie rekonštrukcie. Prihliadame aj na to, že v blízkosti objektu sa nachádza viacero obchodov Tesco. 

Zrušia Tesco na Hlavnej?

Viac k téme

31.07.17
Zrušia Tesco na Hlavnej?

Zamestnancov presunú

V obchodnom dome pracujú desiatky ľudí od predavačov až po manažérov. O tom, že ho zatvoria, ich údajne informovali minulý piatok.  

Spoločnosť Tesco ubezpečuje, že urobí všetko pre to, aby pomohla nájsť alternatívne pracovné pozície pre dotknutých kolegov v okolitých obchodoch maloobchodného reťazca.

Čo po prestavbe? 

Firma MEDESPOL sa zatiaľ k projektu prestavby obchodného domu na Hlavnej bližšie nechce vyjadrovať. „Počítame s tým, že v budove budú aj po prestavbe obchody a naviac ešte služby. O termínoch by sme však vzhľadom na to, že sme len na začiatku, neradi hovorili,“ povedala nám mediálna zástupkyňa spoločnosti Marcela Nováková. 

reklamná sprava

Make-up z Československa opäť dobýja Ameriku

Legendárny Dermacol Make-up Cover objavili najúspešnejší americkí blogeri

Zistite viac

foto: veja
foto: veja

Obchodný dom v dátach a číslach 

  • v rokoch 1968-1994 Obchodný dom Prior 
  • v rokoch 1994-1996 Obchodný dom K-Mart
  • projekt vypracovala v rokoch 1962 až 1964 architektka Růžena Žertová zo Štátneho projektového ústavu obchodu v Brne
  • pracovný názov projektu bol Obchodný dom Hornád (nový obchodný dom totiž nahradil pôvodný OD Hornád, ktorý sídlil v Andrášiho paláci)
  • výstavba (v rokoch 1965 až 1968) si vyžiadala asanáciu viacerých objektov a celkové náklady 52 mil. Kčs (približne 1,73 mil eur)

 


Čítajte aj:

 

Máte tipy, námety alebo pripomienky pre KOŠICE:DNES? Privítame každý, aj anonymný podnet! Za zverejnený tip dostanete 10 eur

Kontaktujte nás: 
prostredníctvom e-mailu redakcia@kosicednes.sk
zavolajte na číslo: 0800 300 010
alebo cez aplikáciu KOŠICE:DNES

 

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím