tip od čitateľa
23.01.18

Tesco na Hlavnej končí

foto: Veronika Janušková

Obchodný dom Tesco, ktorý dlhé roky fungoval na Hlavnej ulici v Košiciach, definitívne končí. V polovici apríla tam obslúžia posledných zákazníkov.

O tom, že spoločnosť Tesco Stores, ktorá prevádzkuje jeden z najrozšírenejších obchodných reťazcov na Slovensku, sa snaží zbaviť obchodného domu na košickej Hlavnej, sa hovorí celé mesiace. Dnes je to už definitívne.

Zjednodušujú podnikanie

Podľa informácií zo správy, ktorú nám z firmy poskytli, Tesco obchod v súčasnom obchodnom dome bude otvorený do 15. apríla 2018. Spoločnosť sa rozhodla predať budovu. Prijala ponuku developerskej spoločnosti MEDESPOL s.r.o. 

Ako sa v správe uvádza, spoločnosť hľadá už dlhšiu dobu alternatívne možnosti pre svoje obchodné domy na Slovensku, pretože sa usiluje o zjednodušenie svojho podnikania v rámci maloobchodu.

S prevádzkou v tomto obchodnom dome už firma Tesco nepočíta.
S prevádzkou v tomto obchodnom dome už firma Tesco nepočíta. foto: veja

Už sa nevrátia

Developerská spoločnosť MEDESPOL sídli v Prešove. Ako ubezpečujú z firmy Tesco Stores, vyše 50-ročnú budovu chce nový majiteľ zmodernizovať a vytvoriť z nej polyfunkčný objekt. Nový investor je podľa nich presvedčený, že komplexná prestavba celej budovy omladí a skrášli Košice ako metropolu východného Slovenska. Tesco v novom objekte neplánuje prevádzkovať v budúcnosti svoj obchod vzhľadom na dlhšie obdobie rekonštrukcie. Prihliadame aj na to, že v blízkosti objektu sa nachádza viacero obchodov Tesco. 

Zrušia Tesco na Hlavnej?

Viac k téme

31.07.17
Zrušia Tesco na Hlavnej?

Zamestnancov presunú

V obchodnom dome pracujú desiatky ľudí od predavačov až po manažérov. O tom, že ho zatvoria, ich údajne informovali minulý piatok.  

Spoločnosť Tesco ubezpečuje, že urobí všetko pre to, aby pomohla nájsť alternatívne pracovné pozície pre dotknutých kolegov v okolitých obchodoch maloobchodného reťazca.

Čo po prestavbe? 

Firma MEDESPOL sa zatiaľ k projektu prestavby obchodného domu na Hlavnej bližšie nechce vyjadrovať. „Počítame s tým, že v budove budú aj po prestavbe obchody a naviac ešte služby. O termínoch by sme však vzhľadom na to, že sme len na začiatku, neradi hovorili,“ povedala nám mediálna zástupkyňa spoločnosti Marcela Nováková. 

reklamná správa

Cestujete? Žiaden stres, na stanici zoženiete všetko!

Prevádzky otvorené i počas sviatkov presvedčia o kvalite. Na stanici nakúpite aj na poslednú chvíľu.

Zistite viac

foto: veja
foto: veja

Obchodný dom v dátach a číslach 

  • v rokoch 1968-1994 Obchodný dom Prior 
  • v rokoch 1994-1996 Obchodný dom K-Mart
  • projekt vypracovala v rokoch 1962 až 1964 architektka Růžena Žertová zo Štátneho projektového ústavu obchodu v Brne
  • pracovný názov projektu bol Obchodný dom Hornád (nový obchodný dom totiž nahradil pôvodný OD Hornád, ktorý sídlil v Andrášiho paláci)
  • výstavba (v rokoch 1965 až 1968) si vyžiadala asanáciu viacerých objektov a celkové náklady 52 mil. Kčs (približne 1,73 mil eur)

 


Čítajte aj:

 

Máte tipy, námety alebo pripomienky pre KOŠICE:DNES? Privítame každý, aj anonymný podnet! Za zverejnený tip dostanete 10 eur

Kontaktujte nás: 
prostredníctvom e-mailu redakcia@kosicednes.sk
zavolajte na číslo: 0800 300 010
alebo cez aplikáciu KOŠICE:DNES

 

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím