23.03.20

Tieto obchodné reťazce na Slovensku upravujú svoje otváracie hodiny

ilustračné foto: Veronika Janušková

Predajne obchodných reťazcov Tesco, Lidl i Kaufland upravujú v súvislosti s mimoriadnou situáciou pre nový koronavírus dočasne svoje otváracie hodiny.

Ako informoval Peter Steigauf  z Tesco stores SR, a.s., hypermarkety a čerpacie stanice Tesco budú od 23. marca otvorené od 7.00 do 21.00 hod. V predajniach menšieho formátu, supermarketoch a prevádzkach Tesco Express, budú môcť zákazníci nakúpiť od 7.00 do 20.00 hod. Dočasné otváracie hodiny platia každý pracovný deň, aj počas víkendov.

„Plne si uvedomujeme našu dôležitú úlohu pri zabezpečovaní potravín pre ľudí na Slovensku. Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme podporili kolegov na obchodoch. Iba vďaka ich obetavej práci dokážeme prinášať potraviny pre rodiny naprieč krajinou. Aby sme ich podporili ešte viac, rozhodli sme sa dočasne pozmeniť otváracie hodiny,“ zdôraznil Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

Špeciálnu pozornosť venuje podľa Steigaufa Tesco seniorom, ktorí patria v aktuálnej situácii k najviac ohrozeným. Vo všetkých 150 prevádzkach Tesco platia od pondelka prednostné nákupné hodiny pre seniorov, a to každý pracovný deň od 9.00 do 10.00 hod.

Ako informoval slovenský reťazec Lidl na sociálnej sieti, predajne budú predávať v čase od 7.00 do 20.00 hod. 

„Skrátili sme otváracie hodiny našich predajní, od pondelka budú všetky otvorené maximálne do 20.00 hod. Od pondelka bude našim kolegom v predajniach dočasne vypomáhať takmer 50 zamestnancov Panta Rhei, vďaka čomu si budú môcť naši kolegovia v týchto náročných dňoch trochu vydýchnuť,“ uviedli na sociálnej sieti.

reklamná správa
 

Aj Kaufland

Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom budú platiť od 23. marca až do odvolania aj pre obchodný reťazec Kaufland. 

Ako ďalej informoval reťazec, od pondelka do soboty po novom budú predajne otvorené od 7.00 do 20.00 hod. Nedeľná prevádzka od 8.00 do 20.00 hod. zostáva nezmenená.

„Pre tento krok sme sa rozhodli z dôvodu zabezpečenia plynulého chodu našich predajní. Veľmi si vážime prácu našich pracovníkov v predajniach, preto chceme zdôrazniť, že skrátenie otváracích hodín nebude mať žiaden vplyv na dohodnuté zmluvné podmienky zamestnancov. Naším cieľom zostáva byť k dispozícii našim zákazníkom,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti.

Hovorkyňa zároveň pripomenula, že reťazec minulý týždeň oznámil zavedenie nákupných hodín pre seniorov. „Kvôli ochrane tej najohrozenejšej skupiny zákazníkov sú každý deň medzi 13.00 hod. a 14.30 hod. naše predajne určené hlavne pre nich. Práve v tomto čase totiž býva v našich predajniach menej zákazníkov, a tak vieme lepšie zabezpečiť dodržiavanie tohto opatrenia. Zároveň však prosíme zákazníkov, aby boli ohľaduplní a naplánovali si svoje nákupy na iný čas,“ podčiarkla.

Langová zdôraznila, aby zákazníci dodržiavali hygienické opatrenie a vstupovali do predajne len s ochranným rúškom, prípadne aj s rukavicami. Zároveň odporúča uprednostniť bezhotovostné platenie a dodržiavať vzdialenosť 2 metrov.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím