04.11.19

TOP podujatia v Košickom kraji navštívilo bezmála stotisíc ľudí

ilustračná foto: TASR

Tohtoročný výber najlepších podujatí podporovaných Košickým samosprávnym krajom si vychutalo spolu 99 300 návštevníkov. Priemerná návštevnosť jedného TOP podujatia medziročne stúpla takmer o polovicu.

Obľúbené podujatia programu Košického samosprávneho kraja (KSK) Terra Incognita tohto roku znova primäli cestovať na zaujímavé miesta v Košickom kraji desiatky tisíc ľudí. Osem podporených podujatí od mája do októbra navštívilo dovedna 99 300 ľudí.

Každé z nich sa vyznačovalo žánrovou i dramaturgickou originalitou a autentickosťou miesta, na ktorom sa konalo.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Veteráni, fajnoty i furmanské preteky 

V roku 2019 tvorilo bonboniéru najatraktívnejších podujatí v kraji spoznávanie vína od malohorešských producentov - Vôňa agátu, zážitkový deň pri Vinianskom jazere spojený s tradíciami svätojánskej noci - Jánske ohne nad Šíravou, Festival Živé sochy v Spišskej Novej Vsi či stretnutie motoristických veteránov Zemplín Veterán Rallye.

V auguste to boli obľúbené Krásnohorské hradné hry, oslava furmanstva v Sobraneckých kúpeľoch - Furmanské preteky, cyklistické a bežecké preteky uprostred tokajských vinohradov - Tour de Tokaj a najväčší gurmánsky festival na východnom Slovensku - Margecianske fajnoty.

Osmička podujatí získala od kraja finančnú podporu spolu vo výške 45-tisíc eur, ďalších približne 35-tisíc vo forme marketingu poskytovaného krajskou organizáciou cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).

Obľúbenosť u návštevníkov 

Výraznú podporu od KSK získali aj Košické letecké dni, ktoré si začiatkom septembra vychutnalo ďalších 17 500 návštevníkov.

„Všetky tieto podujatia vytvorili zaujímavú a atraktívnu mozaiku, vďaka ktorej sme ešte viac rozhýbali domáci cestovný ruch obyvateľov nášho kraja. Zároveň viaceré z nich pritiahli aj návštevníkov z iných regiónov Slovenska a boli skvelou reklamou pre Košický kraj. Teší nás aj to, že takmer všetky TOP podujatia navštívilo tento rok viac ľudí, ako vlani, čo svedčí o ich dobrej organizácii a obľúbenosti u návštevníkov. V podpore schopných organizátorov takýchto podujatí budeme pokračovať aj v roku 2020, samozrejme, opäť s vyššími nárokmi na dramaturgiu a kvalitu,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Košické letecké dní. Foto: Iveta Vaculová
Košické letecké dní. Foto: Iveta Vaculová

Prínos pre cestovný ruch 

Kým v roku 2018 navštívilo jedno TOP podujatie v priemere 8 825 návštevníkov, v tomto roku to bolo už 12 412 ľudí.

„Rastúca obľúbenosť podujatí nám robí radosť a sme hrdí na všetkých organizátorov, ale aj ich partnerov, s ktorými dokážu úroveň týchto akcií posúvať z roka na rok na vyššie. Práve neustály kvalitatívny posun, sledovanie prínosu pre domáci cestovný ruch a tlak na zvyšovanie profesionality pri organizovaní je, spolu s kreatívnym marketingom, naším hlavným vkladom. Je skvelé, že tieto podujatia sa rozrastajú a okrem samotného programu pripravujú pre návštevníkov napríklad výlety k atraktivitám v okolí a ďalšiu ponuku,“ doplnila výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková.

TOP poduajtia a počet návštevníkov 
• Vôňa agátu 4-tisíc, 
• Jánske ohne nad Šíravou 6-tisíc, 
• Festival Živé sochy 30-tisíc, 
• Zemplín Veteran Rallye 25-tisíc, 
• Krásnohorské hradné hry 5 500,  
• Furmanské preteky 8 700, 
• Tour de Tokaj 1 100, 
• Margecianske fajnoty 19-tisíc.

Zdroj: Košice Región Turizmus

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím