19.06.17

Tragédia na Furči: muž vykrvácal, ženu zachránili

Foto: Veronika Janušková

Nešťastný prípad riešia od včerajšieho rána košickí policajti. V byte na ulici Kapitána Jaroša na Furči došlo k tragédii, pri ktorej prišiel o život muž a takmer zomrela aj jeho manželka.

Policajné a záchranárske autá sa hnali k vežiaku na Furči už o pol ôsmej ráno. Dostať sa do bytu na štvrtom poschodí im však museli pomôcť hasiči. Vo vnútri sa kriminalistom a posádke záchranky naskytol otrasný pohľad. „Našli tam muža bez známok života a ženu s poruchou vedomia a v ťažkom šokovom stave. Obaja boli silne intoxikovaní liekmi na upokojenie a mali rezné rany na vnútornej strane predlaktia blízko lakťového zhybu. Ženu sa podarilo stabilizovať a odviezli ju do nemocnice,“ informoval nás hovorca košických záchranárov Igor Krupa.

Susedia sú zhrození

V byte, v ktorom sa odohrala tragédia, pracovali včera kriminalisti na získavaní a dokumentovaní stôp do popoludňajších hodín. Obyvatelia bloku sú z tragickej udalosti zhrození. „Boli to príjemní ľudia, všetkých nás šokovalo, že práve u nich došlo k takej tragédii,“ tvrdili nám viacerí z nich.
Polícia sa včera k prípadu vyjadrila len veľmi krátko. „V ranných hodinách bol v jednom z košických bytov nájdený 64-ročný muž bez známok života. Prípad polícia vyšetruje ako podozrenie z násilného trestného činu a v súčasnosti vykonáva prvotné vyšetrovacie úkony. Bližšie informácie o prípade poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí,“ povedala nám košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Chcel skoncovať s depresiami

„Obaja manželia pracovali v lekárskom prostredí, muž ako zubár a žena bola psychologička. Už boli na dôchodku. Muž vlani na jeseň pri oberaní orechov spadol zo stromu a zostal na invalidnom vozíku. Veľmi ho to zasiahlo a trpel depresiami,“ opísala nám situáciu v nešťastnej rodine susedka. O tom, že situácia bola napätá, svedčí aj informácia od ďalšej susedky, ktorej známa sa márne pokúšala k manželom dovolať celý víkend.

Podľa dostupných informácií mal muž požiadať manželku, aby mu pomohla zbaviť sa depresií a trápenia a tá sa potom tiež rozhodla skoncovať so životom. To sa jej však nepodarilo.

(FER)
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: krimi

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím