25.07.20

Tragická nehoda. O život prišiel motorkár z Košíc

foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

V piatok (24. 7.) došlo v katastri obce Sečovce v Trebišovskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život 45-ročný motocyklista z Košíc.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová. „Podľa doterajších zistení vodič viedol motocykel značky Kawasaki po štátnej ceste I/19 v smere od Sečoviec na obec Dargov, pričom za križovatkou za obcou Trnávka na rovnom úseku cesty predchádzal kolónu pred ním idúcich vozidiel, kde z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke motocykla s traktorom s vlečkou, ktorej vodič odbočoval vľavo na poľnú cestu,“ vysvetlila hovorkyňa.

Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj
Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

Ťažko zranená spolujazdkyňa

Ako ďalej uviedla, pri dopravnej nehode podľa predbežnej lekárskej správy vodič motocykla utrpel mnohopočetné poranenia, ktorým po prevoze leteckou záchrannou službou do nemocnice, žiaľ, podľahol. Ťažké zranenia utrpela aj 36-ročná spolujazdkyňa na motocykli.

„Vodič traktora sa nezranil a dychová skúška bola uňho negatívna. U nebohého vodiča bude prítomnosť alkoholických nápojov a omamných látok v jeho organizme zisťované pri pitve. Spolujazdkyni na motocykli bola odobratá vzorka krvi, ktorá bola zaslaná na toxikologické vyšetrenie,“ povedala Mésarová.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Poškodením motocykla Kawasaki vznikla škoda predbežne vyčíslená približne na 6 500 eur a poškodením traktora vznikla škoda približne 2 000 eur.

Polícia v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody je predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti. 

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím