05.04.19

Triton neotvoria ani tento rok

Foto: Veronika Janušková

Kúpalisko Triton, ktoré je dva roky zavreté, si vo štvrtok prezrel primátor Košíc Jaroslav Polaček spolu s členmi dozornej rady Tepelného hospodárstva (TEHO) . Primátor chcel kúpalisko pre verejnosť otvoriť ešte túto letnú sezónu. Jeho optimistické plány prekazila realita, o ktorej sa presvedčil na vlastné oči. 

Areál kúpaliska Triton na sídlisku Juh je v katastrofálnom stave. Neupravený terén, nepokosená tráva, technické zariadenia a bazény v nevyhovujúcom stave. „Nikto sa o to nestaral, je to veľmi zanedbané a až trestuhodné v akom stave je technológia,“ rozhorčoval sa Polaček. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Nevysporiadané pozemky 

Kúpalisko spravovala Mestská časť Juh od septembra 1994. Jeho údržbu mal na starosti Miestny podnik služieb. V roku 2017 prešla firma zanikla. V súčasnosti je Triton v správe TEHO. 

Najväčší problém predstavujú nevysporiadané pozemky, ktoré len z minimálnej časti patria mestu. „Ak by sme sa rozhodli ísť do veľkého projektu, pozemky by sa vysporiadavali minimálne tri roky. Celková rekonštrukcia by sa mohla predĺžiť aj na obdobie piatich rokov a bola by z toho niekoľko miliónová investícia,“ približuje situáciu s Tritonom Polaček.

Kúpalisko na Juhu je v katastrofálnom stave. Najväčší problém sú nevysporiadané pozemky. Foto: Veronika Janušková
Kúpalisko na Juhu je v katastrofálnom stave. Najväčší problém sú nevysporiadané pozemky. Foto: Veronika Janušková

Dva varianty 

Primátor preto uvažuje nad vybudovaním kúpaliska nižšieho štandardu, ktoré by sa dalo postaviť počas kratšieho obdobia. „Areál, ktorý poznáme v súčasnej podobe, by sa len veľmi zľahka zrekonštruoval, opravil, vyčistil za čo najnižšie náklady, aby to spĺňalo základné kritériá,“uviedol Polaček. Následne na to by naväzovali ďalšie nákupy techniky a rekonštrukcie, ktoré by areál dali postupne do požadovaného stavu. Tento variant by nepočítal s tobogánom, ktorý v súčasnosti nespĺňa technické normy a potrebuje komplexnú rekonštrukciu. 

Druhou možnosťou je areál zrovnať so zemou a vybudovať úplne nové kúpalisko vo vyššom štandarde. „To už je však aj na poslancoch, pretože ide o otázku financovania a stavebných povolení,“ vysvetlil Polaček. 

Skôr neotvoria

Majetkoprávne oddelenie už pripravuje správu o tom, či je mesto schopné vysporiadať pozemky a v akom rozsahu. Definitívne rozhodnutie o otvorení kúpaliska túto sezónu padne budúci týždeň, no podľa včerajšej obhliadky bolo jasné už hneď. „Nemá zmysel klamať Košičanov a vyzerá to, že skôr nie ako áno,“ sklamane uzavrel Polaček. 


Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím