06.01.19

Trojkráľový beh si zabehla asi tisícka odvážlivcov

Vonku -4 °C, pocitová teplota okolo mínus osem. V nedeľu o 14. hodine sa na štart Trojkráľového behu postavilo viac ako sto seniorov spolu s tými najmenšími a odbehli si trať dlhú 1,1 km. O hodinu neskôr už boli pripravené hlavné preteky. Trať dlhú 5,1 km zvládol víťaz Tomáš Mušinský z Klubu orientačného behu ATU Košice za 17 minút a 39 sekúnd. Všetci účastníci dostali prekrásne medaily a v tomto chladnom počasí ich hrial hlavne dobrý pocit z perfektného športového podujatia.

Šiesty ročník Trojkráľového behu zorganizoval Klub orientačného behu ATU Košice. Bežcov na trati sprevádzali aj traja králi  na bicykloch.
Šiesty ročník Trojkráľového behu zorganizoval Klub orientačného behu ATU Košice. Bežcov na trati sprevádzali aj traja králi na bicykloch.
 Na trati okrem troch kráľov boli aj ďalší králi aj kráľovné. Korunka ako doplnok neprekážala.
 Bežalo sa vraj super, len mohlo trochu menej fúkať. Na štarte s číslom 5 víťaz podujatia Tomáš Mušinský.
 Účastníkmi behu boli aj mladučkí bežci, ktorí trať prebehli so svojimi rodičmi či známymi.
 Maďarský bežec z Miškolca je pravidelným účastníkom tohto zimného behu. Mínusové teploty mu evidentne neprekážajú.  V tomto outfite bežal pred pár rokmi v Košiciach pri -15 °C.
Maďarský bežec z Miškolca je pravidelným účastníkom tohto zimného behu. Mínusové teploty mu evidentne neprekážajú. V tomto outfite bežal pred pár rokmi v Košiciach pri -15 °C.
  Nový vizuál medaily mala v rukách architektka a dizajnérka Annamária Jergušová. Bežkyňa-amatérka Emmka sa tešila nielen z nej, ale aj dobrého času.
  Niektorí bežci boli oblečení od hlavy po päty. Iným stačilo aj tričko  s krátkymi rukávmi.
Niektorí bežci boli oblečení od hlavy po päty. Iným stačilo aj tričko s krátkymi rukávmi.
 Trať viedla centrom mesta a Mestským parkom. Účastníci museli tentoraz bežať opatrne, keďže všade bol sneh. Organizátori však zabezpečili vyčistenie cyklistického chodníka, po ktorom sa bežalo v pohode. foto: Iveta Vaculová