03.09.17

Únoskyňa chlapčeka zostáva vo väzbe

Foto: FB PZ SR

Aktualizované. Zo zločinu únosu je obvinená 29-ročná Alexandra, ktorá z obchodného centra zobrala na prechádzku mestom 4-ročného Tomáška. Chytili ju po takmer piatich hodinách s pomocou vodiča autobusu, ktorý si všimol jej podozrivé správanie. Hrozí jej až 8 rokov väzenia.

Chlapček bol v stredu popoludní s otcom v Optime. Žena z okolia Košíc Tomáška oslovila a odviedla so sebou. Využila moment, keď otec platil v predajni obuvi a syn sa chvíľku hral pár metrov od neho.   

„Spoločne z obchodného centra vyšli von, nastúpili do autobusu mestskej hromadnej dopravy a odišli na neznáme miesto,“ informovala policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Okamžite sa začalo pátranie po Tomáškovi a únoskyni, dvojica sa zatiaľ prechádzala po meste, dokonca žena kúpila chlapčekovi hračku a hranolky. O strate Tomáška informoval zamestnancov aj Dopravný podnik, ktorého vodič si všimol na Hlinkovej ulici v autobuse podozrivé správanie ženy s malým chlapcom.

Foto: FB PZ SR
Foto: PZ SR

Klamala, že je teta

„Dieťa bez zranení a podozrivú ženu sa podarilo vypátrať vďaka všímavosti vodiča. Policajti chlapčeka v náručí vyniesli z autobusu a v služobnom aute ho upokojili. Následne ho odovzdali rodičom. Podozrivá žena policajtom uviedla, že je chlapcova teta, čo sa po preverení nepotvrdilo,“ doplnila Mésarová.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície obvinila ženu zo zločinu únosu a Alexandra skončila v cele policajného zaistenia. O návrhu na väzobné stíhanie rozhodoval Okresný súd Košice II, podľa prokurátora by mohla pokračovať v trestnej činnosti. Sudkyňa rozhodla o vzatí do väzby. Obvinená žena sa odvolala, a tak sa jej sťažnosťou bude zaoberať Krajský súd.

V prípade dokázania viny žene hrozí väzenie na 3 až 8 rokov.

Ženu a chlapčeka zachytili v Optime bezpečnostné kamery. foto: PZ SR
Ženu a chlapčeka zachytili v Optime bezpečnostné kamery. foto: PZ SR

Čítajte viac: krimi

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím