07.09.17

V Bidovciach likvidujú bombu

foto: Veronika Janušková

Pri výkopových prácach na dvore jedného z rodinných domov v obci Bidovce (okres Košice-okolie) našli zrejme nevybuchnutú bombu. Zatiaľ nie je jasné, o akú muníciu ide. O 17. hodine polícia uzatvorila cestu a evakuovali ľudí z okolitých domov. Na mieste už sú aj policajní pyrotechnici.

„O 16. hodine som na podnet polície vyhlásil mimoriadnu situáciu, v ohrození je 1600 obyvateľov obce. Časť ulice, na ktorej sa našla bomba, bola evakuovaná. Obyvatelia evakuovaných domov sú sústredení v priestoroch kultúrneho domu a základnej školy,“ povedal nám starosta Bidoviec Viliam Bačo dnes pred 18. hodinou. Na miesto dorazili už aj hasiči.

Podľa posledných zatiaľ neoficiálnych informácií našiel obyvateľ Bidoviec pri kopaní studne približne meter dlhý a asi 100 kg vážiaci predmet. Zrejme ide o leteckú bombu z obdobia druhej svetovej vojny. Do Bidoviec dorazili všetky záchranné zložky vrátane plynárenskej aj elektrikárskej služby. Pripravený pre každý prípad je aj hasičský evakuačný autobus. Pomôcť vykopať bombu dorazil aj bager. Po zneškodnení iniciátora budú musieť pyrotechnici muníciu z obce odviezť a zlikvidovať na bezpečnom mieste. 

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: kosice okolie bomba

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím