23.02.18

V Botanickej záhrade UPJŠ je výstava orchideí

foto: Veronika Janušková

Oddnes až do 11. marca potrvá v Botanickej záhrade UPJŠ výstava orchideí. Návštevníci budú mať možnosť obdivovať asi tisíc kusov tropických a subtropických druhov a kultivarov spomínaných rastlín.

„Orchidey sa ľahko krížia nielen v rámci rodu, ale aj v rámci celej čeľade. Vďaka tomu vzniká nové potomstvo s kvetmi rôznych farieb a tvarov. Poznáme asi 25-tisíc botanických druhov, ale vyšľachtených je viac než 100-tisíc kultivarov registrovaných v Kráľovskej orchideárskej spoločnosti,” vysvetľuje vedúci oddelenia Tropickej a subtropickej flóry Peter Fridman. Dodal, že v tomto ôsmom ročníku výstavy si budú môcť návštevníci pozrieť aj také druhy, ktoré predtým na výstave nevideli. 

Výstava je otvorená denne v čase od 9. do 16. hodiny.

reklamná správa

PRESTÍŽNA ADRESA NA BREHU JAZERA

Novostavba - Byty Bukovecká ponúka 52 bytov s ideálnymi výmerami a cenovou dostupnosťou.

Zistite viac

Poznáme asi 25-tisíc botanických druhov orchideí. 	foto: veja
Poznáme asi 25-tisíc botanických druhov orchideí. foto: veja

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím