V Drienovci sa prepadla podlaha domu, niekoľko ľudí utrpelo zranenia
V Drienovci v okrese Košice-okolie sa v utorok (22. 9.) večer prepadla podlaha rodinného domu.
Uviedol to hovorca Záchrannej služby Košice (ZSKE) Viktor Wurm s tým, že viaceré osoby, vrátane detí, utrpeli zranenia.
„Na miesto bola operačným strediskom vyslaná posádka rýchlej lekárskej pomoci (RLP) zo stanice v Moldave nad Bodvou. Naši záchranári ošetrili šesť osôb, z toho pri dvoch postačovalo ošetrenie na mieste. Dve deti boli ošetrené na mieste a čakali na prevoz do nemocnice,“ uviedol Wurm s tým, že ďalšie dve dospelé osoby takisto čakali na prevoz.
[ad][/ad]Na miesto podľa jeho slov smerovali aj ďalšie posádky rýchlej zdravotnej pomoci.
Pri udalosti zasahovali i hasiči, potvrdil to operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach.
[ad2][/ad2]Foto: TASR
(TASR)
Odporúčané články
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dokončila opravu cesty prvej triedy medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu s takmer týždňovým predstihom. Počas najbližších dní budú diaľničiari presúvať dočasné dopravné značenie a stroje.
Letisko Košice potvrdzuje svoju pozíciu jedného z najdynamickejšie rastúcich regionálnych letísk v strednej Európe. Ako prvé letisko na Slovensku sa dokázalo vrátiť na úroveň prevádzky spred pandémie už v roku 2023 a v roku 2026 pokračuje v rekordnom raste.
Vo štvrtok 21. mája bol z Košíc vypravený prvý charterový let tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny. Boeing 737 Max leteckej spoločnosti Smartwings so 188 cestujúcimi na palube nabral predpoludním smer egyptská Hurghada. Počas letnej sezóny sa bude z Košíc na charterových letoch lietať do 16 destinácií v 9 krajinách. Novinkou v porovnaní s letom 2025 je Olbia na Sardínii.