10.11.18

V Družstevnej pri Hornáde polícia vyšetruje kupovanie rómskych hlasov!

ilustračná foto: TASR

V obci Družstevná pri Hornáde vzdialenej osem kilometrov od Košíc jeden z rómskych voličov prišiel do volebnej miestnosti s lístkom, na ktorom mal napísané volebné čísla kandidáta na starostu aj kandidátov na obecných poslancov.

Prípad už vyšetruje polícia. Niektorí členovia komisie druhého volebného okrsku, ktorý tvorí časť obce Tepličany, preto podali vysvetlenie na obvodnom policajnom oddelení v Kysaku. „Prišiel do miestnosti a povedal, že on už má lístok do volebnej urny, a preto nepotrebuje hlasovací. Boli na ňom číslo kandidáta na starostu aj čísla deviatich kandidátov na poslancov,“ povedala denníku KOŠICE:DNES zapisovateľka miestnej volebnej komisie Zuzana Tresová. 

Privolaná hliadka Róma vypočula. Okrem neho mali na základe rovnakej inštruktáže voliť aj ďalší obyvatelia miestnej rómskej osady. Podľa Tresovej aj obyvateľky obce, ktorá telefonovala denníku KOŠICE:DNES, ich do volebnej miestnosti v kultúrnom dome zvážali osobnými autami. „Autá boli plné a niekoľkokrát sa otočili,“ povedala žena.

Zapisovateľka nechcela povedať číslo, ktorého kandidáta na lístku mal Róm. Podľa denníka KOŠICE:DNES malo ísť o Andreja Sabola (SNS).

reklamná správa
 

Čítajte viac: policia volby

Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím