14.01.21

V Košiciach je otvorená väčšina materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta

Foto: TASR

V Košiciach je otvorená väčšina materských škôl (MŠ) v pôsobnosti mesta. Uviedol to hovorca magistrátu Vladimír Fabian. „K dispozícii sú deťom rodičov z prvej línie, ale aj tým, ktorí musia chodiť do práce,“ spresnil s tým, že počas budúceho týždňa by chceli fungovať v rovnakom režime.

V súčasnosti je otvorených 53 z 56 MŠ. Podľa jeho slov je ich obsadenosť na úrovni približne 18 percent. „V pondelok (11. 1.) boli zatvorené dve MŠ, v stredu (13. 1.) pribudla ďalšia. Dôvodom je nedostatok detí. Aktuálne sú tak zatvorené MŠ v Košickej Novej Vsi na Poľnej ulici, v Krásnej na Žiackej ulici a na Luníku IX,“ dodal.

Mesto podľa jeho slov nemôže nariadiť testovanie na ochorenie COVID-19 ani pedagogickým či nepedagogickým zamestnancom. Školský referát však zamestnancom pravidelne odporúča testovať sa. „Rovnako sú dodržiavané všetky opatrenia a nariadenia vlády. Regionálny úrad verejného zdravotníctva vykonáva v objektoch MŠ pravidelné kontroly,“ doplnil Fabian.


Foto: TASR

(TASR)

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

reklamná správa
 
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím