12.07.18

V Košiciach nás počas víkendu čakajú ďalšie dopravné obmedzenia

foto: Veronika Janušková

Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje cestujúcich na výluky električkovej dopravy v centre mesta počas víkendu. Dôvodom je modernizácia trolejového vedenia v križovatke pri Krajskom súde, ktorá sa vykoná v rámci projektu Modernizácia električkových tratí. 

Ako informovala hovorkyňa košického dopravného podniku Michaela Karaffová, k vylúčeniu električkovej dopravy z ulíc Štúrova a Kuzmányho dôjde v sobotu 14. júla od 8. hod. do nedele 15. júla do 15. hod. 

Karaffová vysvetlila, že električky nahradí autobusová linka X, ktorá bude premávať na trase: Staničné námestie - Nám. osloboditeľov - Moyzesova ulica - Radnica Starého mesta - Zimná - Botanická záhrada - Havlíčkova, s intervalom každých 10 minút. „Prestup medzi električkovou linkou 9 a linkou X bude zabezpečený na zastávke Radnica Starého mesta. Prestup medzi električkovými linkami 3, 4 a linkou X bude zabezpečený na zastávke Námestie osloboditeľov,“ uviedla Karaffová. 

Zároveň dodala, že električkové zastávky Krajský súd, Hlavná pošta a Radnica Starého mesta budú v čase výluky mimo prevádzky. „Náhradná autobusová linka bude premávať po Moyzesovej ulici v smere radnica Starého mesta, Slovenský rozhlas, Alžbetina, Rektorát UPJŠ a Dom umenia.“

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Zmeny:
električková linka 4 bude premávať v skrátenej trase: Barca - Ryba - Staničné námestie
električková linka 6 bude premávať na trase linky 9 (DPMK - Havlíčkova)
električková linka 7 bude premávať na trase linky 3 (Važecká - Staničné námestie)
električková linka 2 nebude premávať
električkové linky 3, 9, R3 a R7 budú premávať bez zmien

(JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím