09.03.20

V Košiciach potvrdili koronavírus

ilustračné foto: TASR

 AKTUALIZOVANÉ

V Košiciach potvrdili v pondelok ďalší prípad nákazy koronavírusom na Slovensku.

Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Podľa informácií portálu je pacientom 26-ročný muž, ktorý pracuje v U. S. Steel v Košiciach. Muž leží v Univerzitnej nemocnici v Košiciach.

U. S. Steel o nákaze pracovníka nevie

Košické oceliarne zatiaľ nemajú informácie o tom, že by bol koronavírusom nakazený ich zamestnanec.

Pre TASR to v súvislosti s podozrením, o ktorom informovala TV Markíza, uviedol hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača.

Podľa jeho slov pozorne sledujú vývoj situácie a inštrukcie regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

„Odporúčame zamestnancom dodržiavanie zásad správnej hygieny, obmedzenie osobného kontaktu na pracovisku, rušíme všetky osobné schôdzky, návštevy a pracovné cesty, ak nie sú kriticky nevyhnutné. Rušíme školenia, ktoré nie sú vyžadované zákonom,“ uviedol s tým, že na porady prednostne využívajú telekonferenčné spojenie.

Zároveň sa pripravujú na ďalšie karanténne opatrenia ako zrušenie školení, vzdelávacích aktivít, rekondičných pobytov a povinných lekárskych preventívnych prehliadok. Ako dodal, v súčasnosti zaťažujú nemocničný personál a zvyšujú riziko prenosu možnej infekcie. „Pri implementácii týchto opatrení budeme žiadať aj spoluprácu príslušných orgánov, aby boli opatrenia v súlade s legislatívou,“ doplnil Bača.

Peter Pellegrini: Počet nakazených koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem

Viac k téme

09.03.20
Peter Pellegrini: Počet nakazených koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem

reklamná správa

Čítajte viac: kosice koronavirus

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím