07.09.19

V Košiciach predstavili ohňostroje, ktoré vybuchujú do rytmov hudby

Foto: Iveta Vaculová

V piatok odštartoval v Košiciach pyromuzikálny Festival ohňostrojov. Je to jedinečné podujatie, pri ktorom ohňostroj vybuchuje priamo do rytmov hudby.

Pri obchodnom centre Optima sa tvorcovia ohňostrojov predstavia aj počas soboty a nedele, od 21.00 hod.  

Autori takýchto ohňostrojov prepájajú hudbu s vizuálnymi efektami na oblohe. Všetko musí do seba zapadnúť, pričom dôležité je časovanie. „Každý z nich má svoj príbeh. Pyrotechnici ho skladajú niekoľko týždňov až mesiacov. Snažíme sa ľudom ukázať, že ohňostroj nie je len o efektoch, ale vytvorilo sa z neho novodobé umenie,“ povedala organizátorka festivalu Nicol Sabó.

Na Slovensku je to navyše jediný festival tohto druhu.


Foto: Iveta Vaculová

Budú ocenení

V piatok sa so svojim ohňostrojom predstavili pyrotechnici z Litvy. Na svoje predstavenie využili prvky klasickej hudby, ktorú dopĺňala poriadná šou ohňostrojov.

Na podujatie prišli získať všetky tri udeľované ceny, budú si však musieť poradiť so súpermi z Rumunska, Česka i so Slovenským zoskupením.

Ceny sa udeľujú za celkový dojem, dizajn ale aj za presnosť jednotlivých efektov. Okrem toho je na podujatí bohatý kultúrny program aj s vystúpením Martina Haricha. Deti sa vybláznia pri penovej šou, nafukovacom hrade alebo na detských autách.  Piaty ročník podujatia tak predstavuje divadlo, ktoré sa tak často nevidí a zanecháva na ľudskej koži príjemné zimomriavky. 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím