29.05.20

V Košiciach sa protestovalo proti Matovičovej vláde

Foto: ml

V štvrtok večer (28. 5.) sa na Hlavnej ulici zišli stovky ľudí, ktorí protestovali proti Matovičovej novej vláde a štátnej karanténe. Protest začal pri Auparku, potom nasledoval pochod po Hlavnej ulici. Ľudia so štátnymi vlajkami v rukách kričali: Slovensko si nedáme či Slovensko Slovákom. Takisto počas pochodu spievali slovenskú hymnu.

Protest bol povolený a dohliadala naň polícia. „Udalosť sme zdieľali na viacerých facebookových stránkach, väčšinou nám to však zablokovali. Protestovali sme proti Matovičovej vláde, proti štátnej karanténe a zatváraniu vlastných ľudí do štátnych karanténnych zariadení. Podľa nových opatrení ľudia z ôsmich krajín môžu prísť na Slovensko, môžu sa tu zdržiavať 48 hodín, a tak sa pýtam oni nemôžu priniesť ten vírus? Samozrejme, môžu, tak ako ostatní z iných krajín. Vlastných ľudí nepustia cez hranice. Je to strašné,“ povedal spoluorganizátor protestu Zoltán Póša.

Prezradil, že je to prvý protest, ktorý organizuje. „Musel to už však niekto urobiť, a tak som tu.“

Niektorí prišli aj s transparentmi. Foto: ml
Niektorí prišli aj s transparentmi. Foto: ml

Aj v Bratislave a Banskej Bystrici

Jeden z protestujúcich nám povedal, že nesúhlasí s tým, čo sa v našej krajine deje. „Nesúhlasím s tým, ako Matovič vládne, nepáči sa mi, že naši ľudia, ktorí prídu zo zahraničia, musia ísť do štátnej karantény. Nechcem, aby Matovič vládol na Slovensku.“

Protesty proti Matovičovej novej vláde však neboli len v Košiciach, ale aj v Bratislave a Banskej Bystrici.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím