01.07.19

V Košiciach sa stretávajú turisti, prísť ich majú stovky

foto: Veronika Janušková

Celkovo 28 peších túr na 12 trasách je pripravených počas 66. celoslovenského zrazu Klubu slovenských turistov a 50. stretnutia turistických oddielov mládeže (TOM) v Košiciach.

Ako uviedol z organizačného štábu Štefan Kuiš, spolu očakávajú 700 až 800 účastníkov. Tí prejdú najmä Volovské vrchy a Čiernu horu.    

Účastníci si budú môcť pozrieť napríklad Kojšovskú hoľu, horskú chatu Lajoška, Klátovský meteorit vo Volovských vrchoch cez vápencový vyhliadkový vrchol Šivec, Janošíkovú baštu v Čiernej hore, až po Zámčisko a Skalku medzi údolím Svinky a Hornádu.

„Nevynecháme ani najbližšie okolie Košíc - vrch Hradová s vyhliadkovou vežou, archeologickým areálom Košického hradu a historickým programom či pekný náučný chodník Vrabčie skaly vychádzajúci priamo zo zastávky mestskej hromadnej dopravy v Čermeli a detskú železničku do rekreačného strediska Alpinka,“ informovala predsedníčka organizačného štábu zrazu Renáta Michnová.    

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS. Kde ich nájdem?

Zistite viac
 

Zádielska dolina, Jasov či Medzev

Navštívia aj Zádielsku dolinu, Jasov, Medzev či pohraničný vrchol Veľkého Miliča s rozhľadňou. Milovníci diaľkových trás môžu zdolať časť Cesty hrdinov SNP v celkovej dĺžke 56 kilometrov.

„Osobitnú kapitolu predstavujú cyrilo-metodské trasy na sviatok sv. Cyrila a Metoda k pútnickému Kostolíku sv. Anny a do baníckej obce Poproč. Pripravené sú aj tri cyklotrasy,“ spresnila.

Povedú za históriou Rozhanovskej bitky, krásami Ružínskej priehrady a cyrilo-metodskou tradíciou do Jasova.    

Turisti sa na svojom letnom zraze stretli vo východnej časti Volovských vrchov naposledy v roku 1973, a to na lúkach pod Šivcom.    

Program stretnutia TOM sa začal v pondelok, slávnostné otvorenie zrazu bude vo štvrtok (4. 7.) v mestskom parku. Obe turistické podujatia potrvajú do nedele (7. 7.).

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím