11.07.19

V Košiciach sa v úvode leta zišlo takmer 800 turistov

foto: Veronika Janušková

Spolu 768 účastníkov sa zišlo počas prvého júlového týždňa na 66. celoslovenskom zraze Klubu slovenských turistov a 50. stretnutí turistických oddielov mládeže v Košiciach. Ako informovali organizátori, išlo o turistov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Rakúska. O program pre nich sa postaralo 85 ľudí z košických turistických klubov.

„Z 11 ponúkaných trás si najväčšiu priazeň získali trasy na Turniansky hrad a do Zádielskej doliny, ktorú za tri dni absolvovalo 232 účastníkov, a Cyrilo-metodská túra ku Kostolíku svätej Anny,“ povedala predsedníčka organizačného štábu zrazu Renáta Michnová s tým, že tá bola spojená so slávnostnými bohoslužbami. Päť autobusov na začiatok túry do Zlatej Idky prepravilo 215 turistov.

V Košiciach sa stretávajú turisti, prísť ich majú stovky

Viac k téme

01.07.19
V Košiciach sa stretávajú turisti, prísť ich majú stovky

Turisti si užívali okolité krásy 

Ako pripomenula, veľkej obľube sa u turistov tešia autobusové výlety za poznaním. „Krásy Jasova a Medzeva spoznávalo spolu 269 turistov. Spolu s účastníkmi zrazu vystúpili na Kojšovskú hoľu aj delegácie Klubu českých turistov a Maďarského turistického združenia. Objavnou aj pre domácich účastníkov bola túra na Zámčisko a dolinou Svinky na Skalku, ktorá viedla predovšetkým po neznačených chodníkoch,“ spresnila.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Turisti okrem absolvovania túr napríklad na Turniansky hrad, kde sa v auguste chystá prvé murovanie na záchranu vstupnej brány do hradu, pomohli vyniesť vrecia s pieskom. „Na Zámčisku (Obišovskom hrade) sme v hradnej priekope zbierali kamene, z ktorých záchrancovia hradu onedlho domurujú rekonštruované opevnenie,“ uviedla Michnová.

Podľa organizátorov pred zrazom značkári z regiónov Košice-mesto, Košice-okolie a Prešov prečistili a obnovili desiatky kilometrov vyznačených chodníkov či osadili nové smerovníky. Popročskí turisti tiež pomohli pri postavení nového mostíka cez potok Ida v Zlatej Idke-Rieke.

Na slávnostnom ukončení zrazu si štafetový kolík letných zrazov turistov prevzal organizátor zrazu 2020, ktorým bude obec Hrabušice v okrese Spišská Nová Ves.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím