07.11.19

V Košiciach sa zrazili vlaky

Zdroj foto: FB Zomri

 AKTUALIZOVANÉ 

K nehode došlo podľa informácií hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáša Kováča vo štvrtok niečo po 14. hodine na takzvanom odchodovom zhlaví (miesto, kde sa zlučujú a rozdeľujú koľajnice) Železničnej stanice Košice.

„Osobný vlak Os 6420, ktorý smeroval do Moldavy nad Bodvou narazil do posunovacieho rušňa. Po tomto strete zostal jeden motorový vozeň vykoľajený,“ informoval hovorca.

Pri nehode došlo k ľahkému zraneniu vlakvedúceho a jedného cestujúceho, ktorí boli ošetrení privolanou Rýchlou zdravotníckou pomocou. „Dychová skúška u rušňovodiča bola negatívna. Príčina nehody sa vyšetruje,“ uviedol na záver T. Kováč.

Železničná spoločnosť zabezpečila pre ľudí smerujúcich do Moldavy nad Bodvou náhradnú autobusovú dopravu.

reklamná správa

Štvrtkovú zrážku vlakov vyšetruje oddelenie železničnej polície ako prečin všeobecné ohrozenie. Informuje o tom krajské riaditeľstvo policajného zboru na sociálnej sieti s tým, že obe zranené osoby po ošetrení previezli na ďalšie vyšetrenie do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach.

Ako uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková ich zranenia si nevyžiadali hospitalizáciu a v nemocnici ich ošetrili ambulantne.

Zdroj foto: FB Zomri
Zdroj foto: FB Zomri
Zdroj foto: FB Zomri
Zdroj foto: FB Zomri
Zdroj foto: FB Zomri
Zdroj foto: FB Zomri
Zdroj foto: FB Zomri
Zdroj foto: FB Zomri

reklamná správa

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím