17.10.17

V košickej MHD pribudnú ekologické vozidlá

ilustračné foto: veja

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka včera oznámilo výsledky eurofondovej výzvy na modernizáciu vozidlového parku verejnej dopravy. Tento rezort je totiž riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP), ktorý výzvu v júni tohto roku vyhlásil.

Podľa informácií TASR sa nové ekologické vozidlá dostanú aj do Košíc. „Okrem 18 elektrobusov v Bratislave pribudne deväť nízkoemisných dieselových a deväť elektrických vozidiel v Košiciach a ďalších 22 vozidiel v Žiline, z toho 16 na hybridný pohon, dve na elektrický a 14 nízkoemisných dieselových,“ povedal generálny riaditeľ sekcie programov regionálneho rozvoja spomínaného ministerstva Marek Mitošinka.

reklamná správa

Celkovo je pre celé Slovensko z operačného programu vyčlenených 21,2 miliónov eur. Košiciam sa ujde 5,8 milióna, celková suma na obstaranie ekologických autobusov má dosiahnuť 6,8 milióna eur.

Presnejšie informácie doplní košický dopravný podnik v najbližších dňoch. 

Čítajte viac: mhd dpmk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím