28.10.19

V košickej zoo začal Týždeň duchov

Foto: Zoo Košice

Košická zoologická záhrada (zoo) predĺžila otváracie hodiny, dôvodom je Týždeň duchov. Jedenásty ročník tohto podujatia sa začal v pondelok a potrvá do nedele (3. 11.).

Ako za zoo uviedla Eva Malešová, pre návštevníkov je to príležitosť vyzdobiť jej areál výtvormi z tekvíc. Pripomenula tiež, že stále si môžu pozrieť takmer všetky zvieratá, zatiaľ ich zazimovali len niekoľko.

„Koncom októbra, keď sa Týždeň duchov začína, je zoo otvorená o 30 minút dlhšie a v novembri, keď sa týždeň duchov končí, je to o hodinu a pol,“ uviedla s tým, že zľavy zo vstupného môže získať každý návštevník vrátane školských kolektívov.

Podmienkou je vlastná tekvica, ktorú si môžu záujemcovia vyrezať priamo v areáli. Pri vstupe do zoo bude pripravený stôl s potrebnými pomôckami, sviečky, vedrá na dužinu a podobne. Tekvice sa po skončení Týždňa duchov stanú spestrením potravy pre šelmy, primáty a kopytníky.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Strašidelná streda

V stredu (30. 10.) spolu s Knižnicou pre mládež mesta Košice pripravujú v klubovni Himaláje od 15.00 hod. takzvanú Strašidelnú stredu.

V závislosti od počasia prichádza do zoo počas každoročného týždňového podujatia od 300 do 1 000 návštevníkov. Ide predovšetkým o školské kolektívy. Podľa Malešovej však okrem rodín s deťmi z Košíc a okolia evidujú aj desiatku škôl z Prešovského kraja.

V týchto dňoch majú návštevníci stále možnosť vidieť takmer všetky zvieratá. „Do chovateľského zázemia sme presunuli zatiaľ len druhy mimoriadne citlivé na chlad, a to sovy okuliarnaté, kariamy červenozobé, tiež suchozemské a vodné korytnačky. Na zazimovanie pripravujeme teplomilné druhy vtáctva, všetky druhy antilop, zebry. Ide o zvieratá, ktoré v tomto období minulého roka už obývali vykurované objekty,“ dodala.

Zoológovia a chovatelia sú podľa jej slov pripravení operatívne presťahovať zvieratá do pripravených priestorov. „Zatiaľ je predpoveď počasia prijateľná aj pre exotické druhy, ktoré nájdu návštevníci vo svojich chovných zariadeniach. Sťahovanie do zimovísk sa však nedotkne väčšiny našich zvierat,“ uviedla.

Celoročne obývajú svoje výbehy vlky, medvede, dravé vtáky, väčšina kopytníkov. „Príťažlivý najmä v zime je napr. manul (divožijúca sibírska mačka) s mimoriadne krásnou srsťou v zimnom období,“ uzavrela Malešová.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím