12.12.19

V Mlynskom náhone rastie prehrádzka

Foto: Veronika Janušková

Od začiatku decembra je na hornom úseku Mlynského náhona stavebný ruch. V rámci jeho revitalizácie pri mostíku na Čárskeho ulici stavajú novú prehrádzku.

Jej výstavbu iniciovalo občianske združenie Mlynský náhon ako riešenie trvalo nízkej hladiny náhonu v jeho hornej časti. Prehrádzkou sa zvýši hladina vody o približne tridsať centimetrov, vďaka čomu sa prekryjú betónové panely. Tým sa zabezpečí stabilná výška hladiny a bude sa môcť nainštalovať koreňová čistička vody, ktorá zvýši jej kvalitu a eliminuje zákal, ktorý priteká z Hornádu.

Na rovnakom mieste už v minulosti jedna prehrádzka bola. Kvôli splavovaniu Mlynského náhonu v rámci podujatia Košické Benátky ju však v 90. rokoch zbúrali.

Na pravom brehu bude manipulačná šachta s výpustným otvorom a stavidlami, čo umožní zníženie hladiny Mlynského náhonu alebo celkové vypustenie jeho horného úseku. Výstavba prehrádzky má byť dokončená do konca januára 2020 a investícia do jej vybudovania nepresiahne 43-tisíc eur.

Prehrádzka bude umiestnená asi 10 metrov pred mostíkom na Čárskeho ulici. Foto: Veronika Janušková
Prehrádzka bude umiestnená asi 10 metrov pred mostíkom na Čárskeho ulici. Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím