08.12.18

V okrese Košice-okolie došlo k smrteľnej dopravnej nehode

foto: KR PZ

Aktualizované. Zrážku dvoch motorových vozidiel v okrese Košice-okolie neprežila jedna osoba.

Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Ako povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, tragická dopravná nehoda sa stala v noci z piatka na sobotu v katastri obce Veľká Ida.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Ivanová spresnila, že k nehode s tragickými následkami došlo medzi košickou mestskou časťou Šaca a obcou Čečejovce, v blízkosti priemyselného parku. „Podľa doterajších zistení na rovnom úseku cesty smerujúcom do obce Čečejovce prešiel 33-ročný vodič s osobným motorovým vozidlom zn. Dacia Logan do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim vozidlom zn. VW Golf. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel 28-ročný spolujazdec z vozidla zn. Dacia Logan zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič tohto vozidla utrpel zranenia s predbežnou dobou liečenia štyri týždne,“ uviedla.

Podľa jej slov si zranenia vodiča vozidla zn. VW vyžiadali jednorazové ošetrenie. Dychová skúška oboch vodičov vozidiel bola negatívna a celková predbežná škoda bola vyčíslená na 4500 eur. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presné príčiny dopravnej nehody, jej okolnosti i mieru zavinenia vyšetruje. 

(TASR)

reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím