20.06.20

V piatok pribudlo desať nových prípadov ochorenia COVID-19

zdroj: TASR

AKTUALIZOVANÉ 

V piatok (19. 6.) na Slovensku pribudlo desať prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1 586 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk.

Spolu sa zatiaľ vykonalo 201 651 testov, počas piatka ich bolo 1278. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1447 ľudí, z toho v piatok nepribudli žiadni vyliečení.

Hospitalizovaných je 20 osôb, v dvoch prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti ani na pľúcnej ventilácii nie je nikto. Sedemdňový kĺzavý medián je momentálne na hodnote tri.

Na Slovensku v piatok nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Celkovo Slovensko doteraz eviduje 28 úmrtí.

Foto: korona.gov.sk
Foto: korona.gov.sk

(TASR)

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím