14.05.18

V univerzitnej nemocnici budú bezplatne kontrolovať kožné znamienka

foto: Veronika Janušková

Vyšetrenie kožného povrchu a už prítomných kožných znamienok ponúka záujemcom košická Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) pri príležitosti Európskeho dňa melanómu. Dermatológovia sa počas stredajšej akcie zamerajú aj na objasňovanie rizikových faktorov vzniku rakoviny kože a zdôrazňovanie významu preventívnych vyšetrení.    

Preventívna kampaň s názvom Európsky deň melanómu, do ktorej sa zapája klinika dermatovenerológie UNLP, je zameraná na preventívne vyšetrenie kože a zvýšenie informovanosti verejnosti o rizikových faktoroch vzniku kožných nádorov, predovšetkým o vplyve slnečného žiarenia.  „Zhubné nádory kože patria vôbec medzi najčastejší typ rakoviny u človeka a neobchádzajú ani ľudí v mladom veku. Rakovina kože môže byť liečiteľná za predpokladu, že je diagnostikovaná a liečená v predstihu. Preto je dôležité, aby verejnosť bola informovaná o rizikových faktoroch jej vzniku a možných príznakoch tohto závažného ochorenia,“ uviedol primár kliniky Tomáš Kampe.

„Rakovina kože nezmizne, ak ju budete ignorovať. Naopak, umožníte tým jej šírenie a vznik komplikácií, čo v prípade malígneho melanómu môže mať fatálne dôsledky,“ upozornil ďalej.  

reklamná správa

Si kreatívny? Navrhni logo pre Košickú stanicu a vyhraj!

Hraj o zájazd do Prahy pre 2 osoby s prehliadkou Plzenského pivovaru a vreckovým 200 €.

Zistite viac
 

Bezplatné vyšetrenie

Preventívne bezplatné vyšetrenie v rámci kampane budú odborníci vykonávať v stredu v priestoroch kliniky dermatovenerológie na Triede SNP 1 (8. poschodie) od 9. do 14. hod. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková. Minulý rok v rámci kampane v UNLP vyšetrili 73 pacientov, z toho v štyroch prípadoch lekári zachytili bazalióm (typ kožného nádoru). 

(TASR, JH)

Čítajte viac: unlp

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím