23.03.17

Vandalov v lesoparku oznámte

Foto: mestské lesy

Stavebné práce na budovaní novej infraštruktúry pre návštevníkov košického lesoparku už začali. Mestské lesy myslia aj na to, ako ju ochrániť pred vandalmi.  

Projekt „Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér“ je spolufinancovaný z Nórskych fondov. Na promenádnom chodníku v lesoparku na Furči mestský podnik osadil už väčšinu nových zariadení, v lokalite Horný Bankov pri kaplnke a na piknikových lúčkach je vybavenie pre rekreantov rozostavané.  

Na oboch miestach sú plánované aj plochy s drevenými fitnes prvkami na cvičenie v prírode. Pribudnú chemické toalety a budú rekonštruované a spevňované chodníky a plochy tak, aby sa umožnil bezbariérový prístup k vybraným objektom. 

Foto: mestské lesy
Foto: mestské lesy

Koncom apríla hotovo

Keďže práce prebiehajú v otvorenom priestore, Mestské lesy žiadajú verejnosť o pochopenie dočasných obmedzení. „Žiadame návštevníkov lesoparku, aby nevstupovali na rozostavané plochy a nepoužívali čerstvo osadené objekty, keďže práce nie sú ukončené a vyžadujú si aj určitý čas na stabilizáciu v teréne,“ povedal pre KOŠICE:DNES ekonomický námestník Mestských lesov Miroslav Tököly. Všetko by malo byť hotové do konca apríla tohto roku. 

Foto: mestské lesy
Foto: mestské lesy

Veľa už osadených prvkov ale poškodzujú vandali. Mestské lesy chcú nové a aj už existujúce zariadenia ochrániť. Potrebujú k tomu pomoc návštevníkov lesoparku. Žiadajú  verejnosť, aby prípady vandalizmu oznámili Mestskej polícii na bezplatné číslo 159 a prispeli tak k ich prevencii a odhaľovaniu takéhoto protiprávneho konania.   

Podľa Tökölyho jedno percento ľudí, ktorí chodia do lesa, poškodzujú verejný majetok, ostatní sa správajú, ako sa patrí. „Boli by sme radi, aby ľudia chodili s otvorenými očami. Okrem dobrého pocitu a poďakovania sa môžu tešiť aj na malý darček, či už to bude upomienkový predmet, kniha, vianočný stromček alebo možno aj palivové drevo,“ hovorí ekonomický námestník. 

Forma odmeny záleží od prínosu oznámenia.  

Foto: mestské lesy

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím