31.10.18

Veterina má liečivú záhradu

foto: Veronika Janušková

V košickej Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) slávnostne otvorili záhradu liečivých rastlín. 

Je v nej vyše sto druhov bylín. Nachádzajú sa tu ostropestrec mariánsky, pamajorán obyčajný, skorocel kopijovitý či iné viac či menej známe liečivé rastliny. 

„Záhrada vznikla vďaka snahe a zanieteniu členov vedenia univerzity. Koordinátorom projektu bol prorektor pre rozvoj školy a hodnotenie kvality Jozef Nagy. Jarmila Eftimová zasa intenzívne podporila víziu jej vytvorenia,“ uviedla hovorkyňa univerzity Mária Rusnáková.

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac

Liečivé rastliny budú študenti spoznávať nielen z kníh, ale aj naživo. Foto: veja
Liečivé rastliny budú študenti spoznávať nielen z kníh, ale aj naživo. Foto: veja

Výučba troch predmetov  

Záhrada poskytne študentom možnosť vzdelávať sa z profilových predmetov farmaceutická botanika, produkcia liečivých rastlín a farmakognózia. Študenti sa naučia poznávať liečivé rastliny za pomoci kľúča na určovanie rastlín. 

V priestoroch farmaceutického pavilónu UVLF si záujemcovia môžu tiež pozrieť aj prebiehajúcu výstavu zameranú na nevyužité možnosti ľudovej medicíny, duchovné a hmotné bohatstvo horného Zemplína.


Foto: Veronika Janušková 

(JV)
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím