31.10.18

Veterina má liečivú záhradu

foto: Veronika Janušková

V košickej Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) slávnostne otvorili záhradu liečivých rastlín. 

Je v nej vyše sto druhov bylín. Nachádzajú sa tu ostropestrec mariánsky, pamajorán obyčajný, skorocel kopijovitý či iné viac či menej známe liečivé rastliny. 

„Záhrada vznikla vďaka snahe a zanieteniu členov vedenia univerzity. Koordinátorom projektu bol prorektor pre rozvoj školy a hodnotenie kvality Jozef Nagy. Jarmila Eftimová zasa intenzívne podporila víziu jej vytvorenia,“ uviedla hovorkyňa univerzity Mária Rusnáková.

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Liečivé rastliny budú študenti spoznávať nielen z kníh, ale aj naživo. Foto: veja
Liečivé rastliny budú študenti spoznávať nielen z kníh, ale aj naživo. Foto: veja

Výučba troch predmetov  

Záhrada poskytne študentom možnosť vzdelávať sa z profilových predmetov farmaceutická botanika, produkcia liečivých rastlín a farmakognózia. Študenti sa naučia poznávať liečivé rastliny za pomoci kľúča na určovanie rastlín. 

V priestoroch farmaceutického pavilónu UVLF si záujemcovia môžu tiež pozrieť aj prebiehajúcu výstavu zameranú na nevyužité možnosti ľudovej medicíny, duchovné a hmotné bohatstvo horného Zemplína.


Foto: Veronika Janušková 

(JV)
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím