18.11.19

Vianočný strom už zdobí Hlavnú ulicu

foto: Veronika Janušková

Prípravy na tohtoročné košické vianočné trhy sa začali. V pondelok predpoludním doviezli na Hlavnú vianočný strom. 

Priestor pri Immaculate bude tento rok skrášľovať 22 metrov vysoký smrek. Doviezli ho z Herlian a podľa riaditeľa Mestských lesov Františka Beliho má odhadom 50 rokov. Tento rok stromček mestu a najmä deťom darovali košickí kukláči. 

Podľa Richarda Herrgotta, šéfa marketingu a kultúry magistrátu mesta, osadili strom v dostatočnom predstihu, aby ho stihli vyzdobiť ešte pred tým než na Hlavnú ulicu privezú stánky pre obchodníkov. Zdobiť ho začnú už v priebehu tohto týždňa. Košické vianočné trhy sa tento rok začnú už 1. decembra, rozsvietenie vianočného stromčeka je na programe tradične v predvečer Mikuláša. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Foto: Veronika Janušková 

Čítajte viac: kosice Vianoce

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím