08.04.18

VIDEO: Víkend ako z hororu sa nekončí. Na Obchodnej ulici vybuchol byt!

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ

Košice zasiahla v nedeľu večer ďalšia tragédia, ktorá si vyžiadala jeden ľudský život. Akoby tých nešťastných udalostí počas víkendu nebolo viac ako dosť...

V bytovom dome na Obchodnej ulici v mestskej časti Košice-Západ došlo v nedeľu večer k výbuchu. Jeho dôvod zatiaľ nie je známy. Podľa doterajších zistení v byte, ktorý vybuchol, býval 91-ročný muž. Horeli aj ďalšie byty v susedstve. Na mieste boli všetky záchranárske zložky. TASR informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Hasiči evakuovali všetkých obyvateľov bytovky do bezpečia a snažili sa uhasiť značne rozvinutý požiar. Štyria obyvatelia sa intoxikovali splodinami horenia.

Na Obchodnej ulici zasahovalo niekoľko hasičských áut aj viacero záchranárskych sanitiek. Na mieste boli aj policajti a zodpovední pracovníci civilnej ochrany. Na miesto tragickej nehody prišiel aj starosta mestskej časti Košice-Západ Ján Jakubov a zastupujúci primátor Košíc Martin Petruško.

Musel to byť obrovský výbuch, pretože okná bytu vyhodilo do vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov od bloku. „Zatiaľ presne nevieme, čo sa udialo, podľa mojich informácií odvážali záchranári niekoľkých zranených. Podľa priebežných informácií, v byte na 4. poschodí vybuchol plyn. Pravdepodobne bude musieť mesto pomôcť s dočasným ubytovaním ľudí z bloku, pretože zasiahnutých bolo viacero bytov,“ povedal Martin Petruško.

„Pri udalosti zasahuje 30 hasičov s deviatimi kusmi hasičskej techniky,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová. Tá neskôr potvrdila, že požiar si vyžiadal jednu obeť. „Zasahujúci hasiči sa vrátili o 3.00 h na základňu,“ uviedol v pondelok ráno pre TASR košický krajský operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). V priebehu 24 hodín to bol až tretí požiar bytového domu v Košiciach.   

Vyjadrenie mesta k požiarom

Ako uviedla hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová, zástupcovia mesta komunikovali s obyvateľmi požiarmi poškodených bytov na Ružovej a Obchodnej ulici. „Obyvateľov po vzniku požiarov informovali, že majú zabezpečené náhradné ubytovanie. Mesto Košice zatiaľ nemá od nich požiadavky na zabezpečenie núdzového bývania. V prípade, že sa na mesto obrátia, máme pripravené pohotovostné aj malometrážne byty, ktoré im vieme dočasne poskytnúť. Obyvateľov prosíme, aby sa obrátili v prípade požiadavky o zabezpečenie núdzového bývania na sociálny referát Magistrátu mesta Košice. V súlade so Štatútom mesta Košice môžu poskytnúť jednorazovú finančnú výpomoc aj mestské časti.  V prípade poškodenia bytov v dôsledku požiaru v bytovom dome na Ružovej ulici a výbuchu plynu v bytovke na Obchodnej ulici  je to Mestská časť Košice – Západ,“ vysvetlila hovorkyňa, ktorá zároveň dodala, že Mesto Košice zatiaľ nemá k dispozícii statické posudky o miere poškodenia obytných domov.

Čítajte viac: hasici požiar

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím