08.10.19

Vo výmenníku na Rožňavskej sa nepretržite pracuje. Kedy bude obyvateľom Luníka VII teplo?

Foto: Veronika Janušková

Ako sme informovali v pondelok našich čitateľov, v nedeľu večer (6.10.) došlo vo výmenníku spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO) na Rožňavskej ulici v Košiciach k havarijnej situácii, ktorá znemožnila jeho ďalšiu prevádzku. Zrútený strop poškodil technologické zariadenie pre dodávku tepla a teplej úžitkovej vody. Výmenník na Rožňavskej ulici je mimo prevádzky. Stovky bytov na troch uliciach sú odvtedy bez dodávok tepla a teplej vody.

Ako informuje mesto na webovej stránke, viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda spolu s riaditeľom spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO) Jaroslavom Tkáčom a zástupcami stavebnej firmy odpratávajúcej zrútenú strechu z poškodeného výmenníka na Rožňavskej ulici a ďalšími kompetentnými, dnes popoludní absolvovali kontrolný deň k aktuálnemu stavu prác, pre jeho opätovné uvedenie do prevádzky.

Výmenník na Rožňavskej ulici je mimo prevádzky od nedeľňajšieho večera, keď sa v ňom zrútil strop. Padajúce časti panelov poškodili technológiu pre dodávku tepla a teplej úžitkovej vody. To spôsobilo prerušenie dodávok tepla a teplej úžitkovej vody na 34 odberných miestach v bytovkách na častiach ulíc Rožňavská, Michalovská a Humenská," informuje Miroslav Sambor. 

Spadnutý strop  odstavil ľudí od tepla

Viac k téme

07.10.19
Spadnutý strop odstavil ľudí od tepla

Zrútené panely odstráni žeriav

V pondelok ráno navštívil poškodený výmenník statik. Ešte v ten istý deň tam začali pracovníci stavebnej firmy s odstraňovaním sute. V najviac poškodených miestach a pri maximálnom dodržiavaní bezpečnostných predpisov začali s odstraňovaním strešnej krytiny a upevnili strop v nezrútenej časti tak, aby zabránili ďalšiemu padaniu častí panelov strechy. V stredu ráno bude môcť do poškodeného výmenníka prísť aj žeriav, ktorý je nevyhnutný pre odstránenie panelov.

Statik musí kvôli možným rizikám skontrolovať aj strechu a stavbu budovy Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Rožňavskej 10, ktorá je spojená s výmenníkom. ZUŠ-ka je po celý tento týždeň mimo prevádzky. Rovnako je ohrozená aj trafostanica v inej časti budovy.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Gibóda: Práce postupujú v rámci možností 

Podľa námestníka primátora Marcela Gibódu robia všetci maximum, aby prevádzka výmenníka bola čo najskôr obnovená a bytovky v jeho blízkosti mohli byť opäť zásobované teplom a teplou vodou. „Práce postupujú v rámci možností tak, aby nebola ohrozená bezpečnosť pracovníkov. Všetci kompetentní robia maximum pre vyriešenie stavu,“ viceprimátor. 


Foto: Veronika Janušková 

Doplnil, že počas kontrolného dňa sa dozvedeli nové skutočnosti. „Ak budú postupovať všetky práce podľa plánu a neprekvapia nás žiadne nepredvídateľné okolnosti, v nedeľu večer, najneskôr v pondelok predpoludním by v bytovkách mala tiecť teplá voda a do radiátorov prúdiť teplo,“ uviedol Marcel Gibóda.

Opravy technológie sa realizujú nepretržite

Ako dodal riaditeľ TEHO Jaroslav Tkáč, tento týždeň oznámia svojim odberateľom, akým spôsobom bude spoločnosť poskytovať kompenzácie za to, že im kvôli výpadku nemohla poskytovať zmluvné služby. Dobrou správou je podľa neho zatiaľ aspoň to, že v najbližších dňoch by sa mali v Košiciach zlepšiť poveternostné podmienky a výrazne stúpne vonkajšia teplota. Pracovníci TEHO už dnes pripravujú potrebný materiál na opravu technológie a zaručil sa, že na samotnej oprave technológie budú pracovať 24 hodín denne. 

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím