03.12.18

Vodič zdemoloval svoje auto aj zastávku električky

foto: PZ

Zostra začali pracovný týždeň dopravní policajti aj hasičskí a zdravotnícki záchranári v Košiciach. V pondelok už o pol siedmej ráno museli riešiť hrôzostrašne vyzerajúcu haváriu na Alejovej ulici.

V smere od mosta VSS na sídlisko Železníky narazil peugeot s košickým evidenčným číslom priamo do železného zábradlia zastávky električky neďaleko benzínového čerpadla. Na miesto okamžite vyslali záchranárov a hasičov. „Bol to strašný pohľad, auto bolo úplne zdemolované a železné oplotenie zastávky tiež. Ten, kto išiel v aute, mal poriadne šťastie, ak to prežil,“ povedala nám Košičanka, ktorá šla ráno okolo miesta havárie. Obrovským šťastím bolo aj to, že na zastávke vtedy nikto nečakal na električku. 

reklamná správa

Voľný pruh

Podľa policajných informácií sa v aute viezol len 58-ročný vodič. „Muž bol po zrážke čiastočne vymrštený z auta. Potreboval rýchlu lekársku pomoc. Posádka sanitky sa postarala najprv o stabilizáciu základných životných funkcií ťažko zraneného pacienta a potom ho dopravila na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura,“ informovala nás hovorkyňa košických záchranárov Ľubica Bajerovská. 

Hasiči museli nešťastného vodiča zo zdemolovaného vraku vystrihovať. Pri zásahu jeden pruh na frekventovanej ceste zostal voľný.

Privysoká rýchlosť

Po sociálnych sieťach začali hneď kolovať správy o rýchlej jazde na šmykľavej ceste. Údajne malo auto ísť až stovkou. Z vyjadrení polície vypláva, že to môže byť pravda. „Pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky dostal s vozidlom šmyk a narazil do oplotenia zastávky mestskej hromadnej dopravy,“ opísala priebeh havárie košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Predbežne bola celková škoda pri nehode vyčíslená na šesťtisíc eur. Jej presná príčina, bližšie okolnosti a miera zavinenia sú predmetom policajného vyšetrovania. 

reklamná správa

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím