18.02.21

Výbuch sopky Etna

FOTO: Salvatore Allegra

Letisko v meste Catania na Sicílii je aj naďalej uzavreté v dôsledku erupcie sopky Etna, ktorá chrlila popol až do výšky 2000 metrov.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

Informovala o tom v stredu agentúra ANSA. Podľa talianskych médií došlo v utorok večer k silnej erupcii na juhovýchodnej strane tohto najaktívnejšieho európskeho vulkánu.

Sopečný popol pokryl okrem pristávacej dráhy letiska aj domy a ulice okolitých miest. Z oblasti neboli bezprostredne hlásené obete ani materiálne škody.

Úrady situáciu naďalej monitorujú. Samotná Etna má výšku 3323 metrov a nachádza sa na zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

reklamná správa

Má päť hlavných kráterov a rozkladá sa na ploche 1190 kilometrov štvorcových. V jej okolí žije približne pol milióna ľudí a je aj obľúbeným turistickým cieľom. 

(TASR)

 

reklamná správa

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím