06.12.19

Výbuch v Prešove vyvolal mohutnú vlnu solidarity. Ľudia z celého Slovenska podávajú pomocnú ruku

Foto: TASR

Celým Slovenskom v piatok  (6.12.) otriasla tragická udalosť. Na Mukačevskej ulici v Prešove došlo k výbuchu jedného z dvanásťpodlažných obytných domov. Výbuch plynu v obytnom dome okrem obetí na životoch a zranení spôsobil aj to, že mnohí ľudia stratili strechu nad hlavou. Tieto udalosti zdvihli na sociálnej sieti Facebook mohutnú vlnu solidarity.

Obyvateľom obytného domu sa preto rozhodli pomôcť ľudia z celého Slovenska.

Na sociálnej sieti vznikla skupina s názvom Pomôžme ľuďom z vybuchnutého bytového domu v Prešove, s cieľom pomôcť dotknutým osobám. Facebooková skupina, ktorá má v čase písania textu takmer 15-tisíc členov a noví rýchlo pribúdajú. Skupina pritom vznikla približne okolo 14.00. Ľudia tam spontánne ponúkajú finančnú pomoc, oblečenie, jedlo, či dokonca dočasné ubytovanie. 

Mesto Prešov zároveň zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Od zriadenia tohto účtu na pomoc ľuďom bolo už pripísaných 7020 eur. 

Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229

Variabilný symbol: 6122019.

Ubytovanie dotknutým osobám bude poskytnuté do odvolania na Školskom internát pri SOŠt, Volgogradská 1. Pre ľudí je pripravená teplá strava a nocľah.

Kontaktné tel. číslo: 051/3100 101.

Tragédia v Prešove! Počet obetí po výbuchu v bytovke stúpol na päť

Viac k téme

06.12.19
Tragédia v Prešove! Počet obetí po výbuchu v bytovke stúpol na päť

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Čítajte viac: tragedia pomoc

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím