18.10.16

Vynovili JIS na chirurgii

Rekonštrukčné práce v rámci modernizácie Jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) II. chirurgickej kliniky UNLP na Rastislavovej ulici minulý týždeň ukončili.  

JIS však ešte nie je v plnej prevádzke, pretože priestory sa musia podľa zvlášť prísnych hygienických predpisov dezinfikovať a pacientom začne slúžiť až po odobratí a vyhodnotení rôznych sterov. To potrvá ešte niekoľko dní. 

Zväčšili priestor, vymenili klimatizáciu

„Výsledkom stavebných prác na JIS je modernizácia priestorov. Zväčšil sa priestor a komfort, čo sa odrazí na zlepšení starostlivosti o pacienta. Tak isto bola inštalovaná nová klimatizácia na operačných sálach a aj na oddelení, čo bude benefitom nielen pre personál, ale hlavne pre našich pacientov. Nový šat dostala kuchynka aj toalety,“ povedala hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová, ktorá zároveň dodala, že stavebné práce boli financované z kapitálových výdavkov štátu v objeme viac ako 430-tisíc eur.

V nových priestoroch sa budú lepšie cítiť nielen pacienti, ale aj personál.
V nových priestoroch sa budú lepšie cítiť nielen pacienti, ale aj personál.

Vynovili aj výťahy

Začiatkom októbra bola ukončená aj kompletná rekonštrukcia piatich výťahov, ktorá stála skoro 228-tisíc eur a tiež bola financovaná z tých istých zdrojov. „Dva osobné výťahy sú už po úradnej skúške plne funkčné a v prevádzke. Okrem vizuálnej stránky sa zlepšili hlavne ich technické vlastnosti. Nosnosť sa zvýšila z 330 na 620 kg, prepravná kapacita zo 4 na 7 osôb. Výťahy majú aj vyššiu rýchlosť a jeden meter prejdú za jednu sekundu,“ povedala hovorkyňa. 

Výťah po rekonštrukcii.
Výťah po rekonštrukcii.

Foto: unlp

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím