07.12.18

Vynovili obidve neurológie

Foto: UNLP

V rámci skvalitnenia poskytovania zdravotníckej starostlivosti a zvyšovania komfortu pre pacientov ukončili rozsiahlu rekonštrukciu oddelenia aj kliniky neurológie v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP).

Na Klinike neurológie na Tr. SNP v rámci stavebných a inštalačných prác boli okrem opráv izieb a zariadení na osobnú hygienu vymenené aj rozvody elektroinštalácie vrátane nových svietidiel a vypínačov. Taktiež zrekonštruovali a vybudovali nové a bezbariérové sociálne zariadenia.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Tri nové izby

Rozsiahlou rekonštrukciou prešlo aj Neurologické oddelenie v areáli na Rastislavovej ulici, kde bolo celkovo opravených až 25 miestností. Na 4. poschodí lôžkovej časti vznikli tri úplne nové jednoposteľové nadštandardné izby so samostatnými zariadeniami na osobnú hygienu. Úpravami prešli tiež ostatné izby pre pacientov, ako aj spoločné toalety pre mužov a ženy, sprchy, kúpeľňa pre imobilných pacientov a priestory pre personál oddelenia. 

Izby na Rastislavovej majú nielen nový náter, ale aj nábytok. Na Klinike neurológie na Tr. SNP zlepšili podmienky na prácu aj pre sestry.foto: UNLP
Izby na Rastislavovej majú nielen nový náter, ale aj nábytok. Na Klinike neurológie na Tr. SNP zlepšili podmienky na prácu aj pre sestry.foto: UNLP

Nový nábytok

„Realizovali sme výmenu nevyhovujúcich elektroinštalačných rozvodov vrátane vypínačov, zásuviek a svietidiel. Všetky priestory v tejto časti oddelenia dostali nové nátery a maľby. Na dôvažok došlo aj ku kompletnej výmene šatníkov a izby sú vybavené novým nábytkom,“ uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Ing. Branislav Ropek. Celkové náklady na rekonštrukciu boli vo výške cca 49-tisíc eur. Financie boli použité z vlastných kapitálových výdavkov, ako aj z finančných zdrojov bežného účtu nemocnice.

(JV)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím