09.08.16

Výstavba obmedzí dopravu

V Košickej Novej Vsi panuje čulý stavebný ruch. Dôvodom je budovanie novej svetelnej križovatky. Nový semafor bude riadiť križovatku na Herlianskej ceste v mieste, kde ju pretína Trieda Ludvíka Svobodu. Mal by regulovať dopravu z existujúcich komunikácií a novej príjazdovej cesty k bytovému komplexu Zelená stráň, ktorý vyrastie medzi sídliskom Dargovských hrdinov a Košickou Novou Vsou. S realizáciou stavby začal developer pred dvoma týždňami. „Križovatku realizujú investori Zelenej stráne a budúceho nákupného centra Shop Box,“ hovorí starosta mestskej časti Košická Nová Ves Milan Lesňák. Z mestskej kasy na jej  vybudovanie nejde ani euro. Úsek je výrazne vyťažený už teraz a vodiči majú obavy, či sa plynulosť premávky ešte viac nezhorší. „Obmedzenia stanovuje krajský dopravný inšpektorát v spolupráci s referátom mestskej dopravy, no momentálne nie sú známe. Predpokladáme však, že bude odstavený jeden jazdný pruh, čo zapríčiní vznik dočasných kolón,“ upozorňuje Lesňák. Vodiči by si tak mali pripraviť pevné nervy na najbližších pár mesiacov, keď že ukončenie prác sa predpokladá na koniec tohto roka.  
Milan Les-ák
krizovatka KNV1
  Monika Kacejová Foto: Monika Kacejová    

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím