30.06.20

Vysvedčenia si prevzalo viac ako 19-tisíc žiakov stredných škôl

zdroj: TASR

Spolu 19 038 žiakov nekončiacich ročníkov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK) si v utorok prevzalo svoje vysvedčenie za školský rok 2019/2020.

Uviedla to hovorkyňa KSK Anna Terezková.

„Tradičný kultúrny program spojený s koncom školského roka sa však na školských dvoroch a v telocvičniach nekonal. Kraj zároveň posilnil prímestskú autobusovú dopravu, a to v ranných a dopoludňajších časoch, keď žiaci dochádzali do škôl,“ uviedla s tým, že učebnice na nový školský rok žiakom vydajú v septembri.

KSK v súvislosti s novým koronavírusom zatvoril svoje školy 9. marca, vzdelávanie realizovali dištančnou formou do konca júna. Školy pre žiakov otvorili iba v utorok, keď si prišli prevziať koncoročné vysvedčenie.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Dobehnú to v septembri?

Ako povedal riaditeľ Gymnázia Poštová v Košiciach Otto Révész, vysvedčenia odovzdávali podľa harmonogramu. Podľa jeho slov si po ne žiaci chodili jednotlivo. Dodal, že počas zatvorenia školy a online vzdelávania nedošlo k výrazným omeškaniam či neprebratiu stanoveného učiva.

„Myslím si, že pokiaľ by sa od septembra začalo učiť, celé sa to dá bez problémov dobehnúť - v  zmysle, že by sa urobili aj príslušné laboratórne cvičenia alebo to učivo, ktoré sa nedá vykonať online,“ povedal.

KSK je zriaďovateľom 64 stredných škôl. Sú medzi nimi gymnáziá, konzervatóriá, spojené školy, obchodné, technické aj hotelové akadémie, stredné priemyselné školy, stredné zdravotnícke školy, stredné odborné školy, škola umeleckého priemyslu a športová škola. V uplynulom školskom roku študovalo najviac žiakov na stredných odborných školách, a to 8 573.

Foto: TASR 
(TASR)

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím