08.02.18

Wizz Air ruší takmer všetky linky z Košíc!

Foto:TASR

Aktualizované. Cestovatelia prídu o spojenie do troch destinácií. Letecká spoločnosť Wizz Air oznámila úpravu liniek aj zrušenie svojej základne v Košiciach.

Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, oznámila, že upravuje svoju sieť liniek a plán kapacít v Košiciach podľa meniaceho sa dopytu cestujúcich. Výsledkom je aj zrušenie základne na letisku. 

Spoločnosť zruší v máji linky do Kolína a Doncasteru Sheffield, posledný let do Tel Avivu bude v júni. Ponecháva v ponuke iba spojenie na letisko Londýn Luton.

reklamná správa

Cestujete? Žiaden stres, na stanici zoženiete všetko!

Prevádzky otvorené i počas sviatkov presvedčia o kvalite. Na stanici nakúpite aj na poslednú chvíľu.

Zistite viac

Kapacity presunuli inam

„„Neustále monitorujeme dopyt, aby sme dokázali vyjsť v ústrety našim zákazníkom a ubezpečiť sa, že im prinášame najnižšie ceny a skvelé služby. Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli upraviť plán našich liniek v Košiciach a presunúť kapacity na iné linky s vyšším dopytom v sieti Wizz-u,“ reagoval George Michalopoulos, obchodný riaditeľ Wizz Air-u. Zdôraznil, že spoločnosť aj naďalej bude v dennej prevádzke pokračovať so spojením do Londýna - Luton.

„Napĺňame tak náš záväzok voči slovenským cestujúcim prinášať možnosti cestovania za najnižšie možné ceny. Veľmi pekne ďakujeme kolegom na základni v Košiciach za ich skvelú prácu a veríme, že využijú možnosť pokračovať vo svojej kariére v niektorej z našich mnohých iných základní Wizz Air-u,” doplnil Michalopoulos. 

Cestujúci s rezerváciami, ktorých sa zmeny dotýkajú, sú informovaní s ponukou alternatívnych letov, vrátenia plnej sumy za letenku alebo kreditu na rezervácie v budúcnosti vo výške 120 percent pôvodnej ceny letenky.

Lietadiel spoločnosti Wizz Air bude na letisku pristávať menej, firma zrušila viaceré linky. 	foto: Rado Mlýnek
Lietadiel spoločnosti Wizz Air bude na letisku pristávať menej, firma zrušila viaceré linky. foto: Rado Mlýnek

Šok na letisku

Vedenie košického letiska rozhodnutie leteckého prepravcu nepríjemne prekvapilo.„Chceme zdôrazniť, že všetky linky, ktoré sa rušia, dosahovali mimoriadne dobré výsledky a boli medzi cestujúcimi veľmi obľúbené. Dokonca sme pracovali na navýšení frekvencií letov do týchto destinácií. Rozhodnutie teda nebolo urobené na komerčnom základe,“ reagoval Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska. Manažment plánuje po tejto správe zintenzívniť zlepšovanie leteckej dostupnosti Košíc a východného Slovenska. Podľa Tmeja sa situácia stala v nevhodnom čase, pred letnou sezónou, kedy majú všetci leteckí dopravcovia svoje kapacity alokované.

„Z Košíc je naďalej dostupných vyše 500 destinácií po celom svete,“ zdôraznil Tmej.

Pôsobenie Wizz Air v meste

- Prvé lety z Košíc uskutočnil Wizz Air v septembri 2013 do Londýna.
- Základňu na košickom letisku otvorila letecká spoločnosť v júni 2015. Svoje sídlo tu malo lietadlo Airbus A320. Firma zároveň vtedy rozšírila ponuky letov do Milána - Bergamo a do severoanglickej destinácie Doncaster Sheffield.
- V januári 2016 leteli poslednýkrát na letisko Miláno Bergamo. 
- V júli 2017 skončila linka do Bristolu, ktorá lietala od októbra 2015.

 

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím