16.01.19

Za záchranu školy bojujú aj videom

foto: Veronika Janušková

Študenti Gymnázia Park mládeže bojujú za záchranu štvorročného odboru okrem protestného pochodu a petície s viac ako 7-tisíc podpismi aj zaujímavým videom. 

V originálnej pozvánke na Deň otvorených dverí 19. januára sa príde zvedavý deviatak opýtať, či je pravda, že škola ďalší ročník štvorročného štúdia neotvorí. “Nie je to jednoznačné, nebojte sa. KSK (Košický samosprávny kraj, pozn. red.) nám síce tento odbor neotvoril, ale je to v štádiu riešenia na ministerstve školstva a my stále veríme,” odpovedá mu učiteľka. 

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

Profesionálni študenti

Vo viac ako trojminútovom klipe sa objavia aj zábery nakrútené pred dvoma rokmi, čo sa veľmi páči riaditeľke gymnázia Alene Bobákovej. „S nápadom prišli študenti ešte pred Vianocami. Úplne všetko urobili sami, ja som to už videla ako hotový produkt,” chváli žiakov druhého a tretieho ročníka riaditeľka. Nakrúcať im pomáhal bývalý študent gymnázia, ktorý sa v súčasnosti okrem štúdia na vysokej škole venuje aj fotografii. „Urobil to ako prejav úcty k našej škole,” vraví. 

V prvej polovici decembra zorganizovali študenti protestný pochod pred sídlo župy.foto na strane: Veronika Janušková
V prvej polovici decembra zorganizovali študenti protestný pochod pred sídlo župy. foto: Veronika Janušková

Nádej žije

Samosprávny kraj škole pre budúci rok neudelil žiadne miesta pre prvákov. Odvoláva sa na ministerstvo školstva, ktoré malo počty prijatých žiakov župám pre budúci rok osekať. Podľa Bobákovej však šanca pre ich gymnázium žije, nakoľko podali odvolanie a ministerstvo má  ešte niekoľko voľných miest. V odvolaní sa opierajú o fakt, že pri rozdeľovaní boli znevýhodnené školy, ktorých zriaďovateľom nie je KSK. „My máme medzivládnu zmluvu medzi naším a španielskym ministerstvom školstva, pretože máme španielske bilingválne gymnázium. Preto je naším zriaďovateľom štát a nie región,” vysvetlila. Výsledky má ministerstvo zverejniť 31. januára. 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím