31.10.16

Začalo sa s odovzdávaním staveniska modernizácie električkových tratí

Mesto Košice v najbližších dvoch rokoch bude realizovať rozsiahlu druhú etapu modernizácie električkových tratí za takmer 78,5 milióna eur bez DPH. Dnes sa začal proces odovzdávania staveniska zhotoviteľovi stavby.

„Proces odovzdávania staveniska znamená, že investor skontroluje so zhotoviteľom staveniska časový harmonogram postupu prác, preverí pripravenosť zhotoviteľa na realizáciu stavby a spoločne skontrolujú aj stanoviská všetkých dotknutých orgánov k stavbe,“ vysvetlil vedúci komunikačného referátu košického magistrátu Jozef Marko. Stavenisko však fyzicky odovzdá mesto zhotoviteľovi až po tom, ako bude podpísaná zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z eurofondov. 

„Dôvodom rekonštrukcie je modernizácia ďalších úsekov košickej električkovej trate. Hlavným cieľom tejto etapy modernizácie električkovej trate je zabezpečiť zvýšenie efektivity a bezpečnosti dopravy, zníženie hluku, vibrácií, prašnosti, a tým aj zlepšenie životného prostredia v meste. Práce budú realizované postupne a rekonštruovať sa bude osem ucelených častí,“ vysvetlil Marko. 

Doložil, že okrem iného modernizovať budú úsek trate Krajský súd - kruhový objazd Moldavská, Zimná ulica a Ulica Boženy Němcovej, úsek trate od križovatky TIP - TOP po obratisko Botanická záhrada, celá Komenského ulica – po obratisko Havlíčkova aj križovatka VSS. Stavebné práce budú zahŕňať kompletnú výmenu električkového zvršku i spodku, trakčného vedenia ako aj ochrany inžinierskych sietí, ktoré tieto električkové trate križujú. Budú urobené aj nové meniarne. Poradie prác na jednotlivých úsekoch sa bude riešiť až po podpísaní zmluvy o dielo, ktorá môže byť podpísaná až po podpise zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku. 

„V momente, keď budú známe termíny, bude mesto informovať verejnosť všetkých dopravných obmedzeniach i riešeniach, ktoré budú súvisieť s projektom modernizácie košickej električkovej trate,“ povedal Marko. 

(SITA)
Foto: Veronika Janušková

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím